Dziękujemy za rozwiązania zagadek z poprzedniego tygodnia. Bezbłędne odpowiedzi przesłali :

Basia Kocot 1c, Filip Skomorowski 1c i Mateusz Miazek 3b.

Gratulujemy i zapraszamy do rozwiązywania kolejnych . Odpowiedzi przesyłamy na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzieci z naszej świetlicy odwiedziły Strefę Historii. Okazją był udział w akcji Szkoła Pamięta i wspomnienie o ważnych i sławnych mieszkańcach Świdnika, którzy już odeszli.

Minął zaledwie miesiąc, a tyle wspólnych chwil już razem przeżyliśmy, nauczyliśmy się wiele rzeczy. Poznajemy się dopiero. Razem wkraczamy w nowy etap naszego życia. Ale cieszymy się i czekamy na to co będzie jutro! To zaledwie ułamek naszych aktywności. Zapraszamy klasa 1d.

Ostatniego dnia września klasa 2d wraz z wychowawczynią wybrała się do miejsca niezwykłego, a mianowicie do „Szczepanówki” – gospodarstwa ogrodniczego w Kolonii Świdnik Mały, produkującego jabłka, gruszki, czereśnie i wiśnie. Zgodnie z tematyką zajęć dotyczącą „darów jesieni” nie mogło nas zabraknąć w miejscu, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć drzewa owocowe, pełne soczystych owoców. Dzięki uprzejmości właścicielki gospodarstwa – p. Elżbiecie, mogliśmy dowiedzieć się wiele na temat produkcji jabłek i innych owoców, skosztować maliny, samodzielnie zerwać prosto z drzewa i posmakować różne rodzaje jabłek. Poznaliśmy proces przetwarzania jabłek i tłoczenie „na zimno” naturalnych soków z bezpośrednio przygotowanych owoców, a także rozpoznawaliśmy smaki różnego rodzaju soków.

Nasza szkoła oferuje uczniom wycieczki które rozwijają i uczą praktycznych umiejętności, które przydają się w życiu codziennym. Uczniowie klasy 5a 20 września pojechali na event historyczny na KUL. Rozgrywali turnieje wypróbowując różne gry planszowe, bardziej popularne ale też takie które dopiero są promowane, jak ten o pałacu w Kozłówce. Na dziedzińcu KUL-u zobaczyli pokaz uzbrojenia i ubioru legionistów rzymskich oraz sami mogli przymierzyć hełm, płaszcz oraz pilum czyli włócznię. Następnie zwiedzili uczelnię wyższą, zatrzymali się pod pomnikiem Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego. Nasza szkoła przy okazji XX zjazdu historyków otrzymała też dwie autorskie gry o Unii Lubelskiej.

W dniach 19-20 września 2019r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w kilku projektach naukowych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. W pierwszym dniu zajęcia odbywały się w Instytucie Agrofizyki w Lublinie:

Nauka też sztuka, czyli jak z kuchni zrobić laboratorium!

Dzieci z różnych substancji dostępnych w kuchni czy domowej apteczce przeprowadzały eksperymenty. Zbudowały urządzenie do pomiaru pH, lampę z tańczącymi kuleczkami, robiły szaloną pianę, sprawiły, że jajko dało się włożyć do butelki. Każdemu dało się zrobić szaszłyk z nadmuchanego balonu.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, uczniowie klasy 3d uczestniczyli w festynie z okazji otwarcia nowego parku przy al. Lotników Polskich. Organizatorem festynu był Urząd Miasta Świdnik. Na naszych uczniów czekała wata cukrowa, bańki mydlane, przeciąganie liny, rzucanie do celu i wiele innych gier i zabaw. Przedstawiciele ratusza przygotowali dla nich również drobne prezenty. Dzieci od razu zabrały się za sprawdzanie drewnianej ciuchci i zjeżdżalni. Nie brakowało również chętnych do malowania kredą na chodnikach. (Katarzyna Mankiewicz)

W dniu 10 września klasa 2a gościła w „Bibliotece Na Poziomie” – Filii nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Dzieci brały udział w zajęciach z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczne hasło EDD brzmi: „Splot polski”. Na początku uczniowie zwiedzili bibliotekę. Zaciekawieni chodzili między białymi regałami, wchodzili po schodach na kolejne poziomy. Na poddaszu usłyszeli o akcji „Bombardowania włóczką” i obejrzeli ogromne, barwne serwety. Potem – po przejściu szklanej kładki - znaleźli się na antresoli, umieszczonej nad stanowiskami do słuchania audiobooków. Po zejściu na parter mogli je również zwiedzić od środka. Najbardziej spodobały się wszystkim dziuple. To miejsca, w których dzieci mogą schować się, ułożyć wygodnie, zapalić światło i czytać.

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top