W dniu 10 września klasa 2a gościła w „Bibliotece Na Poziomie” – Filii nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Dzieci brały udział w zajęciach z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczne hasło EDD brzmi: „Splot polski”. Na początku uczniowie zwiedzili bibliotekę. Zaciekawieni chodzili między białymi regałami, wchodzili po schodach na kolejne poziomy. Na poddaszu usłyszeli o akcji „Bombardowania włóczką” i obejrzeli ogromne, barwne serwety. Potem – po przejściu szklanej kładki - znaleźli się na antresoli, umieszczonej nad stanowiskami do słuchania audiobooków. Po zejściu na parter mogli je również zwiedzić od środka. Najbardziej spodobały się wszystkim dziuple. To miejsca, w których dzieci mogą schować się, ułożyć wygodnie, zapalić światło i czytać.

Zajęcia odbywały się w części dla najmłodszych – na miękkim fioletowym dywanie. Prowadziła je Pani Asia. Wyjaśniła terminy: splot, tkactwo, dziedzictwo, przedmioty użytkowe. Dzieci mogły zobaczyć na wystawie pięknie utkane narzuty, obrusy, chusty. Widziały włókna lniane i bawełniane, poznały narzędzia tkackie. Same też mogły utkać na okrągłych „krosnach” małą serwetkę – podstawkę pod kubek. Wszystkie bardzo się zaangażowały i cierpliwie przeplatały włóczkę. Po przerwie, spędzonej na placu zabaw, leżąc na dywanie, słuchały fragmentów książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Były to śmieszne historie o zgubionych skarpetkach. Na kolejnych zajęciach każdy mógł znaleźć skarpetkę dla siebie i zmienić ją w pacynkę. Wystarczyło dokleić oczy, nos z guzika, włosy z włóczki i… zabawka gotowa. „Było fantastycznie”, „Czy mogę tu przyjechać z mamą?”, „Ja przyjadę z babcią!” – tak żegnały się dzieci z Panią Magdą i Panią Asią. Wróciły zadowolone i pełne wrażeń. (JL)

WYCIECZKA 2A DO BIBLIOTEKI NA POZIOMIEPokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top