Nasza szkoła oferuje uczniom wycieczki które rozwijają i uczą praktycznych umiejętności, które przydają się w życiu codziennym. Uczniowie klasy 5a 20 września pojechali na event historyczny na KUL. Rozgrywali turnieje wypróbowując różne gry planszowe, bardziej popularne ale też takie które dopiero są promowane, jak ten o pałacu w Kozłówce. Na dziedzińcu KUL-u zobaczyli pokaz uzbrojenia i ubioru legionistów rzymskich oraz sami mogli przymierzyć hełm, płaszcz oraz pilum czyli włócznię. Następnie zwiedzili uczelnię wyższą, zatrzymali się pod pomnikiem Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego. Nasza szkoła przy okazji XX zjazdu historyków otrzymała też dwie autorskie gry o Unii Lubelskiej.

Odwiedziliśmy też ogród Saski i dzieci miały okazję wypróbować. Kolejnym punktem była gra terenowa. Zadaniem uczestników było odnalezienie w miejscach zaznaczonych na mapie sklepu z lodami, kina Cinema City, odpowiedniego wyjścia z galerii czy po prostu trafić do toalety J. Uczniowie mieli do dyspozycji mapki sklepów w Atrium Felicity. To bardzo dobra okazja, aby umieć się poruszać po sporym obiekcie i się nie zgubić, a przy okazji była to dobra zabawa. Umiejętność poruszania się po mieście autobusem miejskim MPK też uczyła dzieci odpowiedniego zachowania w środkach komunikacji miejskiej oraz znajomości warunków zakupu i użytkowania biletów. Wycieczka pod opieką p. Renaty Piątkiewicz, Barbary Gutek oraz Małgorzaty Kowalczyk.

ŻYWA LEKCJA HISTORII NA KULPokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top