ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

Nasza szkoła oferuje uczniom wycieczki które rozwijają i uczą praktycznych umiejętności, które przydają się w życiu codziennym. Uczniowie klasy 5a 20 września pojechali na event historyczny na KUL. Rozgrywali turnieje wypróbowując różne gry planszowe, bardziej popularne ale też takie które dopiero są promowane, jak ten o pałacu w Kozłówce. Na dziedzińcu KUL-u zobaczyli pokaz uzbrojenia i ubioru legionistów rzymskich oraz sami mogli przymierzyć hełm, płaszcz oraz pilum czyli włócznię. Następnie zwiedzili uczelnię wyższą, zatrzymali się pod pomnikiem Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego. Nasza szkoła przy okazji XX zjazdu historyków otrzymała też dwie autorskie gry o Unii Lubelskiej.

Odwiedziliśmy też ogród Saski i dzieci miały okazję wypróbować. Kolejnym punktem była gra terenowa. Zadaniem uczestników było odnalezienie w miejscach zaznaczonych na mapie sklepu z lodami, kina Cinema City, odpowiedniego wyjścia z galerii czy po prostu trafić do toalety J. Uczniowie mieli do dyspozycji mapki sklepów w Atrium Felicity. To bardzo dobra okazja, aby umieć się poruszać po sporym obiekcie i się nie zgubić, a przy okazji była to dobra zabawa. Umiejętność poruszania się po mieście autobusem miejskim MPK też uczyła dzieci odpowiedniego zachowania w środkach komunikacji miejskiej oraz znajomości warunków zakupu i użytkowania biletów. Wycieczka pod opieką p. Renaty Piątkiewicz, Barbary Gutek oraz Małgorzaty Kowalczyk.

ŻYWA LEKCJA HISTORII NA KULPokaż galerie

Back to top