01-12-2015 19:13:04
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

dzienmisia2015.jpgDnia 25 listopada swoje święto obchodzą wszystkie pluszowe misie. W tym roku "Dzień Pluszowego Misia" w naszej szkole bardzo hucznie obchodziły klasy 1-3. Każdy uczeń przyniósł swoją ulubioną pluszową zabawkę, a uroczystość rozpoczęła „misiowa fala”. Uczniowie klasy 1d opowiedzieli wierszem, jaki może być misio, a Amelka przekonała z pewnością kolegów i koleżanki, że „Nie obejdzie się bez misia”. Dzieci, w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”, z wielką radością zabrały swoje maskotki na przejażdżkę. Nie zabrakło także zagadek o niedźwiedziach oraz bajkowych misiach, znanych bardzo dobrze naszym uczniom. Największą atrakcją były pytania muzyczne oraz zgadywanie tytułów piosenek z dobranocek i bajek. Każda klasa bez problemu odgadywała, śpiewała, a nawet tańczyła odpowiedź. Była również piosenka w języku angielskim „Teddy Bear” oraz rymowanka o „Małym niedźwiadku”. Po tak radosnej uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego „My Teddy Bear” oraz wręczenie nagród i dyplomów.

„Dzień Pluszowego Misia” zakończył się w salach, gdzie wychowawczynie przygotowały dla dzieci „małe co nieco”, dodatkowe atrakcje plastyczne i zabawy z misiami. (M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„MY TEDDY BEAR”

teddy2015.jpgTo już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku dzieci z klas 1-2 brały udział w konkursie z języka angielskiego „My Teddy Bear”, który koordynowały pp. Joanna Woroch i Małgorzata Dołęga. Został on zorganizowany w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Miał na celu zainteresowanie dzieci językiem angielskim, pobudzenie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych.

Pierwszaki tworzyły portrety misiów techniką dowolną. Powstało mnóstwo pięknych prac – „futrzanych” i puszystych misiów. Pomysłowość dzieci była zaskakująca.

Klasy 2 miały trudniejsze zadanie. Tworzyły książeczki z opisem misia w języku angielskim. Zarówno wykonanie, jak i opisy misiów – były imponujące.

Podsumowanie konkursu odbyło się w środę 25 listopada, w dniu „urodzin” sympatycznego bohatera dziecięcych bajek. Mimo upływu lat, wciąż jest on ważną częścią dziecięcego świata. Uczniowie pokazali, na ile sposobów można przedstawić kochane pluszaki. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Tworzyły przemiłą dekorację – nie tylko podczas uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu ulubionych misiów i zapraszamy do udziału za rok. (M.D.)

MATEUSZ - MISTRZEM WOJEWÓDZTWA!

mateusz2015mm.jpgW Tomaszowie Lubelskim w dniach 21-22 listopada zorganizowano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Klasycznych. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund.

W szachach klasycznych zawodnicy mają długi czas do namysłu (w tym wypadku – 1 godzinę dla zawodnika na rozegranie meczu). W starszych grupach wymagany jest również zapis przebiegu partii. Turnieje zwykle są wielodniowe. Wymagają od szachistów ciągłej koncentracji, analitycznego myślenia, obliczania wariantów i odporności na stres.

Miło nam poinformować, że nasz uczeń – Mateusz Bojczewski z klasy 6a – został Indywidualnym Mistrzem Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach na 2015 rok – w kategorii młodzików do 12 lat! Gratulujemy umiejętności i pasji.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KOLEJNE WYSTĘPY KLASY 1A

owocowy1ap2015.jpgZachęceni sukcesem występu przed rodzicami uczniowie klasy 1a zaprosili na „Owocowy teatrzyk” kolegów z innych klas oraz przedszkolaków. Ich też namawiali do jedzenia owoców. Inscenizacje wierszy i piosenki ilustrowały wielkie papierowe poduchy w kształcie owoców, wykonane przy pomocy rodziców. Jak widać na zdjęciach – trudno określić, kto się lepiej bawił, publiczność, czy młodzi aktorzy…


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W dniach 18 i 20 listopada 2015r. klasy 3a i 3b gościły ratownika medycznego – pana Tomasza Kocińskiego. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Poznali również znaki – zakazu oraz ostrzegawcze – obowiązujące na akwenach wodnych. Dowiedzieli się, jak należy zachować się w nagłych wypadkach, do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Pan Tomasz uświadomił dzieciom, iż tzw. „złote minuty” ratują życie poszkodowanego.

Jednym z najciekawszych momentów, a zarazem bardzo ważnym punktem zajęć, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo wszyscy przyglądali się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie – według jego wskazówek – wykonywali masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. I – co najważniejsze – jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

Była to niezwykle ważna lekcja, gdyż uwrażliwiła dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Dostarczyła również wiedzy, dzięki której można uratować czyjeś życie. (J. Dziuba)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KONCERT ZESPOŁU „CENTRUM UŚMIECHU”

fruktaki1b2015.jpgDnia 18 listopada klasa 1b wybrała się do Kina LOT na koncert Centrum Uśmiechu – „Fruktaki Show”. Jest to znany i lubiany przez dzieci zespół, który śpiewa wesołe piosenki, propagujące jedzenie owoców i warzyw. Przekazuje także cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze i dbaniu o przyrodę. Jego najbardziej znane utwory, to m.in.: „Olimpiada w Jarzynowie”, „Gruszka”, czy „Detektyw łodyga”. Sala kinowa była wypełniona po brzegi uśmiechniętymi dziećmi, śpiewającymi i podskakującymi w rytm wesołych utworów. Nasi uczniowie również świetnie się bawili. Występ zespołu to wspaniała forma nauki poprzez zabawę i muzykę. Polecamy! (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„OWOCOWY TEATRZYK” 1A

owocowy1a2015.jpgW dniu 16 listopada uczniowie klasy 1a zaprosili swoje rodziny na „Owocowy teatrzyk”. Wierszykami i piosenkami zachęcali wszystkich do jedzenia owoców. Najbardziej podobała się inscenizacja „Arbuza” Jana Brzechwy i taniec „Olimpiada w Jarzynowie”, przygotowany na zajęciach tanecznych z p. Beatą Mojsym. Przedstawienie uświetniły rekwizyty, wykonane przez rodziców – wielkie papierowe poduchy w kształcie owoców.

Po spektaklu p. dyrektor Irena Sadurska wygłosiła dla rodziców prelekcję na temat zdrowego odżywiania. Na zakończenie spotkania dzieci poczęstowały zaproszonych gości wykonanymi samodzielnie owocowymi szaszłykami i sałatką owocową oraz galaretkami z owocami, które przygotowały mamy. Poczęstunek wszystkim bardzo smakował. (J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

jedzenie2015.jpgEuropejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzimy 8 listopada. Jak co roku klasy 1–3 pilnie przygotowywały się do tego wydarzenia. W październiku i listopadzie dzieci przynosiły produkty na zdrowe i smaczne posiłki. Powstawały pyszne kanapeczki, sałatki, apetyczne i zdrowe szaszłyki owocowe. Ale przede wszystkim było mnóstwo świetnej zabawy, przy której najmłodsi dowiedzieli się, jak istotne jest zdrowe odżywianie i dlaczego tak ważne jest codzienne, pożywne śniadanie. (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

PIERWSZY APEL PORZĄDKOWY KLAS 1-3

apelcudaki2015.jpgW piątek 6 listopada odbył się apel porządkowy dla uczniów klas 1-3. Pani dyrektor Irena Sadurska powitała serdecznie wszystkich uczniów oraz omówiła podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w szkole. Przypomniała również o zasadach obowiązujących podczas przerw. Apel był także dobrą okazją do wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu „Jesienne Cudaki”. Serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie i przygotowanie tak wielu ciekawych prac. (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WARSZTATY W OŚRODKU TERAPII I ROZWOJU

warsztaty12015.jpgGrupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie Fundacji Ośrodka Terapii i Rozwoju w Świdniku "Pod Skrzydłami" pani Barbary Kasprzak i pani Renaty Puchali. Nabywali bezcenne umiejętności rozpoznawania swoich emocji, twórczej i konstruktywnej pracy ze swoimi uczuciami, rozumienia potrzeb – własnych i innych ludzi, motywacji do działania. W prezentowanych na zdjęciu pracach nie chodziło o piękno czysto estetyczne, ale o piękno prawdy świata wewnątrz serc i umysłów. (L.W.)

XIII BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI

biegi2015.jpgMimo niesprzyjającej pogody – jak co roku nasi uczniowie włączyli się w miejskie obchody Święta Niepodległości. Złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wzięli udział XIII Biegach Niepodległości.

Wystawiliśmy liczną reprezentację, złożoną z przedszkolaków i uczniów klas 1-6. Oliwia Chrześcijanek z 3b zdobyła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej i stanęła na podium. Podobnie – Damian Gajewski z 4b, który został zwycięzcą swojego biegu. Nasza absolwentka, licealistka Kamila Bogusz, kolejny raz okazała się niepokonana! O sprawny i bezpieczny przebieg imprezy zadbali: pp. Iwona Mitura i Grzegorz Dejko oraz p. dyrektor Marek Kwieciński.

Po dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów przyszedł czas na rozlosowanie nagród od sponsorów. W tym roku naszym uczniom zabrakło szczęścia – tylko Marcelin Warszawski (4b) stał się posiadaczem termosu.

Gratulujemy wszystkim biegaczom, zwycięzcom i zdobywcom nagród.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.22 1,486,173 unikalne wizyty