21-10-2014 15:30:30
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
Nawigacja
KONTAKT

REALIZOWANE PROJEKTY
LOSOWE FOTOGRAFIE
ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

policja2014.jpgW dniach 10–25 września komisarz Edyta Wójtowicz z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdniku przeprowadziła pogadanki na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Zwróciła uwagę na zagrożenia, czyhające na uczestniczące w ruchu drogowym dzieci, pozostawione bez opieki. Przypomniała zasady prawidłowego poruszania się po drogach oraz konieczność używania elementów odblaskowych. (E.M.)KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

75. rocznica wybuchu II wojny
W piątek 11

We wtorek 1 września 1939 roku Polska została zaatakowana przez hitlerowskie Niemcy. Mimo bohaterskiej obrony Westerplatte i Warszawy, bitwy nad Bzurą czy w lasach tomaszowskich, wojska polskie musiały się wycofywać. Dnia 17 września od wschodu wkroczyła Armia Czerwona, wspierając niemiecką agresję. Był to początek trwającego przez 6 lat okrutnego konfliktu zbrojnego.

W tym roku mija 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji delegacja uczniów z klasy 6b pod opieką nauczycielki historii p. Beaty Gawlik wzięła udział w uroczystości, która odbyła się na Placu Konstytucji 3 Maja. Wraz z delegacjami innych szkół, przedstawicielami władz miasta Świdnika oraz żołnierzami i kombatantami z czasów II wojny światowej uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Stanęli również na warcie. W imieniu całej społeczności szkolnej oddali hołd poległym za wolność.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"CAŁA SZKOŁA WAS WITA..."

rozpoczecie2014.jpgRozpoczął się kolejny rok szkolny. W dniu 1 września uczniowie spotkali się z wychowawcami klas i otrzymali swoje plany lekcji. W sali gimnastycznej odbyło się również uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzieci z prawdziwym przejęciem powtarzały za panią dyrektor Ireną Sadurską słowa ślubowania. Następnie zostały pasowane na uczniów naszej szkoły.

Imprezę uświetniły występy uczniów klasy 3b, przygotowanych przez p. Justynę Legocką. Pierwszaki z uwagą wysłuchały montażu słowno-muzycznego, rad i życzeń na nowy rok szkolny. Szczególnie podobał się taniec Chcolate choco choco. Po części oficjalnej wspólnie z rodzicami i wychowawczyniami pp. Marzeną Purc (1a), Teresą Grodzką (1b), Joanną Woroch (1c) i Katarzyną Mankiewicz (1d) dzieci udały się do klas.

Pierwszakom życzymy samych sukcesów w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla wszystkich uczniów i nauczycieli czasem spędzonym ciekawie i pracowicie.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

OGŁOSZENIE 8/2014

Świdnik, dnia 3 września 2014 r

Dot.: zamówienie do 300000 euro

Zaproszenie do składania ofert

W imieniu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku zapraszam do złożenia oferty w ramach postępowania o udzielenie zamówienia na Zakup i dostawa materiałów ćwiczeniowych i podręczników języka angielskiego dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 im Tadeusza Kościuszki w Świdniku.

Oferta winna być złożona do dnia 12 września 2014 godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego - Kancelaria Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku ul. Kopernika 9a (lub w postaci elektronicznej, na adres mkwiecinski@sp3.swidnik.pl.).

W imieniu Zamawiającego: Marek Kwieciński - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku.

______________________

Załącznik:

1)      Warunki Zamówienia.

2)      Wzór oferty.

Pliki do Pobrania: warunki zamówienia

PLAN ZAJĘĆ NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Informujemy że plan zajęć na rok szkolny 2014/2015 będzie dostępny 31.08.2014r. (Niedziela)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w dniu 01 września 2014
8.00 msza święta w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela
9.15 kl. II VI spotkania z wychowawcami w klasach
11.00 kl. I - spotkanie w sali gimnastycznej

RADA PEDAGOGICZNA 2014/2015

Rada Pedagogiczna odbędzie się
w dniu 28.08.2014r
o godz. 9.30

"LATO PACHNIE WAKACJAMI..."

zakonczenie2014.jpgW piątek 27 czerwca odbyły się dwie uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów klas 1-3 i 4-5.

Pierwsza z nich rozpoczęła się od wręczenia podziękowań rodzicom uczniów klas 3, którzy szczególnie wspierali szkołę w jej działalności. Potem wychowawcy poszczególnych klas zaprezentowali najlepszych uczniów. Szymon Bździuch z 2b i Julka Duda z 3c otrzymali nagrody za wynik uzyskany w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur. W wakacyjny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 3a. Przedstawili montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem pań Marzeny Purc i Małgorzaty Stobińskiej-Siejko. Wystąpiła również grupa taneczna, prowadzona przez p. Beatę Inglot-Celewicz. Później nastąpiły klasowe spotkania z wychowawcami, wręczanie świadectw i nagród książkowych.

Druga impreza rozpoczęła się od wręczenia Pucharu Dyrektora Szkoły przedstawicielom klasy 5b. Stypendium burmistrza (średnia co najmniej 5,8) zdobyła Marysia Jelonek (5b). Natomiast średnią powyżej 5,6 i stypendium dyrektora szkoły uzyskali Kuba Mazur (4a) i Basia Fotyga (4b). Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Wyróżniono także zwycięzców konkursów przedmiotowych, sportowców i najlepszych czytelników. Następnie uczniowie klasy 5c zaprezentowali część artystyczną, przygotowaną wspólnie z wychowawczynią p. Elżbietą Wolanin. Imprezę zakończył pokaz taneczny uczennic klas 4 i 5, należących do grupy prowadzonej przez p. Beatę Inglot-Celewicz.

Piękna scenografia została przygotowana przez panie Elżbietę Łabudę-Banaszewską i Justynę Legocką. Nagrody książkowe dla najlepszych uczniów ufundowała Rada Rodziców SP nr 3.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 1-3 !!!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5 !!!

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 6

zakonczenie6klas2014.jpgKolejny rok szkolny dobiegł końca. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy przyszedł czas na podsumowania i nagrodzenie najlepszych. W czwartek 26 czerwca odbyła się uroczystość dla uczniów klas 6. Było ślubowanie, wręczenie stypendiów oraz nagród zdobytych w różnych dziedzinach.

Najlepszymi absolwentkami zostały Julka Sławińska z 6b oraz Kasia Przekaza z 6c. Obie dziewczyny uzyskały średnią 5,91. Otrzymały w nagrodę po 500 zł, ufundowane przez firmę Delta z Końskowoli, która dostarcza do szkoły mleko i owoce oraz Radę Rodziców SP nr 3. Osiągając średnią co najmniej 5,8 stypendium burmistrza zdobyli: Ola Gwarda z 6a, Paulina Kosowska i Julka Sławińska z 6b oraz Wiktoria Brzozowska, Kasia Przekaza i Dawid Skoczylas z 6c. Natomiast stypendium dyrektora szkoły (średnia powyżej 5,6) przypadło Oliwii Czechowskiej z 6b i Sebastianowi Sobczykowi z 6c. Wiktoria Brzozowska za uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego otrzymała dodatkowo nagrodę książkową.

Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz książki, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Podziękowania otrzymali rodzice, którzy szczególnie wspierali szkołę w realizacji jej celów i zamierzeń. Doceniono również zwycięzców różnych konkursów, sportowców, artystów, aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego i najlepszych czytelników.

Potem uczniowie klasy 6b przedstawili część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Iwańskiej-Kuśmierz. Montaż poetycko-kabaretowy uzupełniły przepięknie zaśpiewane piosenki. Imprezę zakończyło pamiątkowe zdjęcie nagrodzonych uczniów oraz ich nauczycieli na tle niezwykle plastycznej i pobudzającej wyobraźnię dekoracji, wykonanej przez panie Elżbietę Łabudę-Banaszewską i Justynę Legocką.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć !!!

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU

Informujemy, że z każdym pracownikiem Szkoły można się skontaktować poprzez służbowego emaila. Odpowiedni formularz otwiera się po kliknięciu na nazwisko konkretnego nauczyciela lub pracownika administracji, znajdujące się w zakładkach Pracownicy szkoły i Kadra przedszkola.

Wygenerowano w sekund: 4.79 921,775 unikalne wizyty