05-10-2015 05:57:17
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

OPOWIEŚCI O JEDWABIU

lfn3a2015.jpgDnia 23 września uczniowie klasy 3a pojechali na Zamek Lubelski na zajęcia edukacyjne „Od satyny do kamizelki kuloodpornej. Opowieści o jedwabiu”, zorganizowane w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej pt. „Jedwabne opowieści z krainy orientu.” Dzieci poznały „Legendę o cesarzowej Xi Ligshi”, która wynalazła jedwab. Powstaje on z kokonów motyla jedwabnika, żywiącego się liśćmi drzewa morwowego. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia tego motyla, jego larw, kokonu, jak również nici jedwabnych, rodzajów tkaniny jedwabnej oraz pięknych, starodawnych strojów. Najwięcej emocji wzbudziła kamizelka kuloodporna z jedwabiu, którą wynalazł w 1901 r. Jan Szczepanik.

Po zajęciach dzieci zwiedziły znajdujące się na Zamku Lubelskim wystawy: monet i medali, archeologii, uzbrojenia polskiego i obcego, malarstwa historycznego i batalistycznego, sztuki ludowej i zdobniczej. Pani wychowawczyni opowiedziała uczniom „Legendę o Czarciej Łapie”, której odcisk na stole sędziowskim wszyscy mogli zobaczyć. Wycieczka zakończyła się spacerem przez Stare Miasto, zabawą w labiryncie oraz zwiedzeniem Archikatedry Lubelskiej. (J.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

XII LUBELSKI FESTIWAL NAUKI

lfn5c2015m.jpgW dniach 19-25 września, pod hasłem „NAUKA DROGĄ DO NOBLA”, odbyła się 12 edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Prawie od samego początku uczniowie naszej szkoły biorą w nim udział. Proponowane przez organizatorów zajęcia są bardzo ciekawe i wiele uczą o otaczającym świecie. Dlatego zawsze chętnie w nich uczestniczymy.

Dnia 22 września klasa 5c wybrała się z paniami Agnieszką Pachutą i Iloną Szewczuk-Chachlińską na warsztaty, zorganizowane przez pracowników Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Zajęcia były zatytułowane "Lokatorzy naszej skóry". Uczniowie dowiedzieli się bardzo wiele o tym, czym jest skóra człowieka, jak o nią dbać i jak fascynującą nauką jest medycyna. Warsztaty bardzo im się podobały. Były ciekawie, dobrze zorganizowane i przystępnie poprowadzone. W przyszłym roku też wybiorą się na Lubelski Festiwal Nauki! (I.S.C.)

NAJLEPSI W POWIECIE!
05

Dnia 5 września w parafii pw. św. Józefa w Świdniku odbył się powiatowy konkurs pod nazwą „Przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki, dla obecnych i przyszłych pokoleń, miłości do Boga, Kościoła i Ojczyzny”. Konkurs został przeprowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, które działa przy parafii.

Następnego dnia odbyła się pielgrzymka do Warszawy i Ołtarzewa. Uczniowie zwiedzili muzeum ks. Jerzego, izbę pamięci Ryszarda Kuklińskiego, seminarium w Ołtarzewie oraz przespacerowali się po warszawskiej Starówce.

Nagrody konkursowe rozdano tydzień później. W swojej grupie wiekowej wszystkie miejsca na podium zajęli uczniowie z naszej szkoły:

  I miejsce – Jakub Mazur 6a

 II miejsce – Natalia Michalczuk 5c

III miejsce – Natalia Terlecka 5b

Gratulujemy! (Natalia Terlecka)

PASOWANIE PIERWSZAKÓW

slubowanie2015.jpgBardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 1 września.

W tym roku pięć klas pierwszych składało ślubowanie w obecności zaproszonych gości: Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – p. Łukasza Reszki, Sekretarza Miasta Świdnik – p. Artura Sobonia, dyrekcji szkoły, nauczycieli, starszych kolegów oraz rodziców. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, obejrzały program artystyczny, przygotowany przez klasę 3c pod kierunkiem wychowawczyni – p. Alicji Stępień. Gościnnie zaprezentowali się też uczniowie z 3b i 4b. Były wiersze, piosenki i wspólny taniec. Występy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów symbolicznym wielkim ołówkiem.

Impreza dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Po części oficjalnej uczniowie klas 1 – wraz ze swoimi paniami i rodzicami – udali się do sal lekcyjnych, gdzie wręczono im pamiątkowe dyplomy.

Życzymy wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym! (A.S.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

zakonczenie2015.jpgW piątek 26 czerwca odbyły się dwie uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów klas 1-3 i 4-5.

W trakcie pierwszej z nich rodzice uczniów klas 3, którzy szczególnie wspierali szkołę w jej działalności, otrzymali podziękowania. Potem przedstawiono najlepszych uczniów z poszczególnych klas oraz wręczono nagrody, uzyskane w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur. Uczniowie klasy 3c, przygotowani przez p. Beatę Fidecką, przedstawili część artystyczną. Później nastąpiły klasowe spotkania z wychowawcami, wręczanie świadectw i nagród książkowych.

Zakończenie roku szkolnego klas 4-5 rozpoczęło się od przekazania przez uczniów klasy 6b Pucharu Dyrektora Szkoły przedstawicielom 4c. Stypendium Burmistrza (średnia co najmniej 5,8) zdobyły Basia Fotyga (5b) i Julka Duda (4c). Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Wyróżniono także zwycięzców konkursów przedmiotowych, najlepszych czytelników oraz nagrodzonych w szkolnym konkursie „MAM TALENT”.

Następnie uczniowie klasy 5a zaprezentowali montaż poetycko-kabaretowy, przygotowany wspólnie z wychowawczynią p. Marzenną Szczerbiec. Imprezę zakończył pokaz umiejętności zwycięzców „MAM TALENT”.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 1-3 !!!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5 !!!

"WYCIĄGNIJ DŁONIE I CHWYĆ MARZENIE..."

Dnia 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 6. Było ślubowanie, wręczenie stypendiów oraz nagród zdobytych w różnych dziedzinach.

Najlepszą absolwentką – ze średnią 6,0! – została Maria Jelonek z 6b. W nagrodę otrzymała rower, ufundowany przez firmę Delta z Końskowoli, która dostarcza do szkoły mleko i owoce. Osiągając średnią co najmniej 5,8 Stypendium Burmistrza zdobyli: Bartosz Domański i Paulina Łabarzewska z 6a, Maria Jelonek, Stanisław Niedziałek, Mateusz Pękała, Kacper Szeląg i Agnieszka Wal z 6b oraz Paweł Maciejewski z 6c. Za uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego Maria Jelonek (matematyka), Paulina Łabarzewska (historia) i Paweł Maciejewski (przyroda) otrzymali dodatkowo nagrody książkowe. Klasa 6b – już po raz kolejny – zdobyła Puchar Dyrektora Szkoły.

Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz książki, a ich rodzicom – listy gratulacyjne. Podziękowania otrzymali rodzice, którzy szczególnie wspierali szkołę w realizacji jej celów i zamierzeń. Doceniono również zwycięzców różnych konkursów, artystów, aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego oraz najlepszych czytelników i współpracowników biblioteki szkolnej.

Nagrodzony w szkolnym konkursie „MAM TALENT” Kacper Szeląg zaprezentował układanie kostki Rubika na czas – dwiema rękami i jedną! Szybkość, z jaką wykonał zadanie, zadziwiła wszystkich. Następnie uczniowie klas 6 przedstawili część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyń klas 6a i 6b – pp. Agnieszki Pachuty i Beaty Gawlik. Recytowane teksty uzupełniły przepięknie zaśpiewane piosenki, których aranżacje opracował p. Sławomir Iwanicki. Dekorację wykonała p. Elżbieta Łabuda-Banaszewska, a o nagłośnienie zadbał p. Konrad Dolecki. Nagrody książkowe dla najlepszych uczniów ufundowała Rada Rodziców SP nr 3.

Nie zabrakło również kwiatów i łez wzruszenia. Życzymy naszym absolwentom samych sukcesów na progu kolejnego etapu ich życia oraz uporu w realizowaniu pasji.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WOJEWÓDZKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA

bezpturniej2015.jpgW Zespole Szkół w Krynce 27 maja odbył się Wojewódzki Finał XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Dziewiętnaście czteroosobowych drużyn – uczniów szkół podstawowych, wyłonionych na szczeblu powiatowym – przystąpiło do rywalizacji ze znajomości przepisów, wykorzystania wiedzy w praktyce oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Kuś i Daniel Michalak z 6a oraz Amelia Opalińska i Kacper Guz z 5c. (A.P.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU

Informujemy, że z każdym pracownikiem Szkoły można się skontaktować poprzez służbowego emaila. Odpowiedni formularz otwiera się po kliknięciu na nazwisko konkretnego nauczyciela lub pracownika administracji, znajdujące się w zakładkach Pracownicy szkoły i Kadra przedszkola.

Wygenerowano w sekund: 0.21 1,369,262 unikalne wizyty