22-12-2014 15:11:43
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
Nawigacja
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

3c w Lublinie

Dnia 5 grudnia klasa 3c wybrała się na Zamek Lubelski, aby zwiedzić wystawę archeologiczną. Zgromadzono na niej ponad 2 tysiące eksponatów dotyczących pradziejów naszego regionu. Cała wystawa jest opowieścią o tym, co działo się na Lubelszczyźnie przed setkami lat. Uczniowie podziwiali makiety, rekonstrukcje narzędzi, grobów oraz domostw, realistyczne figury w strojach z epoki. Mieli również możliwość obejrzenia wystawy garncarstwa, strojów ludowych oraz malarstwa. Szczególną uwagę zwrócili na obraz Jana Matejki pt. „Unia Lubelska”. Najwięcej emocji wzbudził jednak stół z odbiciem Czarciej Łapy. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

MISTRZOSTWO POWIATU ZNÓW OBRONIONE!
szachy.gifCzwarty rok z rzędu nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni! Dnia 3 grudnia w SP nr 7 odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDNIK SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH DRUŻYNOWYCH.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Wojciech Przekaza z 3c oraz Aleksandra Gamla, Mateusz i Łukasz Bojczewscy, Grzegorz Dmitruk (rezerwowy) z 5a. Opiekunem był p. Grzegorz Dejko. Zdobyliśmy I miejsce w powiecie! Daje nam to awans do Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 16 grudnia w Tomaszowie Lubelskim. Gratulujemy! Będziemy trzymać kciuki!

POZNAJEMY NOWĄ DYSCYPLINĘ

rugby2014.jpgRugby Tag to bezkontaktowa, szkolna odmiana rugby. Jej zasady są proste i bezpieczne dla uczniów, przystosowane do warunków szkolnych (sala gimnastyczna, orlik itp.). Dnia 2 grudnia nasi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, uczestnicząc w lekcjach pokazowych prowadzonych przez p. Sebastiana Berestka – trenera pierwszej drużyny oraz juniorów starszych w Klubie Sportowym „Budowlani” Lublin. Poznali najważniejsze przepisy rugby oraz ćwiczyli podstawowe techniki tej dyscypliny: podanie (tylko do tyłu) i chwyt piłki, bieg z piłką i mijanie przeciwnika, zwody oraz niektóre ustawienia ofensywne i defensywne. Dowiedzieli się również, że w wielu województwach, gminach i miastach Rugby Tag jest wpisane w system współzawodnictwa szkolnego (np. Lublin, Gdańsk, Łódź, Siedlce).

Lekcje pokazowe odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Rugby. P. Sebastian Berestek pełni na Lubelszczyźnie funkcję Regionalnego Oficera Rozwoju Rugby i w ramach swoich obowiązków odwiedza szkoły, przeprowadza lekcje pokazowe oraz przekazuje sprzęt sportowy. My też otrzymaliśmy piłkę i tagi.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

PUCHAR ZA BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI

biegipuchar2014.jpgKolejny już raz nasi uczniowie wzięli liczny udział we wspólnym niepodległościowym bieganiu. Duża w tym zasługa nauczycieli i rodziców, którzy zachęcają dzieci do wysiłku i obchodzenia narodowego święta na sportowo. Doceniając ten efekt, przedstawiciele Wspólnoty Świdnickiej – prezes Bogdan Błaszczuk oraz sekretarz Łukasz Krzyżanowski – wręczyli 2 grudnia naszym uczniom i dyrektorowi Markowi Kwiecińskiemu puchar i dyplom za zdobycie I miejsca w Klasyfikacji Drużynowej Szkół Podstawowych XII Biegów Niepodległości.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZABAWY ANDRZEJKOWE

Andrzejkowe imprezy odbyły się w wielu klasach. Także w świetlicy szkolnej dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wróżbach, przygotowanych przez panią Jadwigę Dziubę. Nie zabrakło również wspaniałej zabawy przy muzyce. (A.P.)KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„ŚWIDNIK DAWNIEJ I DZIŚ”

konkursswidnik4i5_2014.jpgTakże 27 listopada odbył się w SP nr 5 Międzyszkolny Konkurs dla klas 4 i 5 pt. „Świdnik dawniej i dziś”. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Terlecka (4b), Julia Duda (4c) i Jakub Mazur (5a). Najlepszym z naszych uczniów okazał się Kuba – zajął III miejsce (ex aequo z uczniem z SP nr 7). (B.G.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SZTAFETY PŁYWACKIE

plywanie.jpgW dniu 14 listopada na pływalni SP nr 5 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnik w Sztafetach Pływackich w stylu dowolnym, na dystansie 8x25m. Nasi uczniowie w składzie: Jakub Mateńko, Michał Bochenko, Antoni Kopczyński, Wiktor Gmitrzak, Kacper Guz, Michał Brzozowski, Mateusz Goś, Maciej Dudzik zajęli III miejsce.

Na tym samym dystansie i tym samym stylem rywalizowały też dziewczęta. Gabriela Kopczyńska, Izabela Kagankiewicz, Julia Klamer, Alicja Konowałek, Edyta Wawszczak, Alicja Niespodziewana, Ada Poczachowska i Julia Śledzińska zajęły również III miejsce.

Indywidualnie na 50 m stylem grzbietowym Michał Bochenko zajął III miejsce, co dało mu awans do mistrzostw rejonu, w których w dniu 2 grudnia zajął V miejsce. Gratulujemy! (K.D.)

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W 3A

andrzejki3a2014.jpgW czwartek 27 listopada w klasie 3a odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie przebrani za piratów, wróżki, magików i inne postacie tańczyli w rytm porywającej muzyki. Z wielkim zapałem wzięli też udział w andrzejkowych wróżbach, przygotowanych przez wychowawczynię – p. Grażynę Księską. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznego poczęstunku. Wszyscy wspaniale się bawili! (G.K.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

MIŚ USZATEK W ŚWIETLICY

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w dniach 25 i 26 listopada odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy pt. „Miś Uszatek”. Dzieci wspólnie z paniami Elizą Dudką i Agnieszką Pachutą czytały przygody słynnego w Polsce misia. Na podsumowanie uczniowie rozwiązywali quiz. Bez większych problemów odpowiadali na pytania, doskonale pamiętając usłyszane historie. Później mogli narysować swojego ulubionego misia. Miłym akcentem na zakończenie imprezy był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. (A.P.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"JADĄ, JADĄ MISIE..."

dzienmisia2014.jpgJuż od lat 25 listopada w naszej szkole goszczą różne niedźwiadki, które razem z uczniami klas 1–3 obchodzą swoje święto – Dzień Pluszowego Misia. W tym roku rozpoczął się on od zaśpiewania przez dzieci piosenki "Jadą, jadą misie". Były słodycze dla misiów i ich właścicieli z "misiowej wystawy", wierszyki, zagadki i pląsy. Dzieci miały okazję poznać historię powstania pluszowej maskotki i obejrzały prezentację o sławnych misiach w Polsce i na świecie. Ponadto mamy czytały fragmenty z popularnych i mniej znanych książek m.in. o najsławniejszym misiu na świecie – Kubusiu Puchatku oraz znanym z polskich dobranocek – Misiu Uszatku. Na koniec imprezy rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczno-językowe na temat ulubionych misiów. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości i satysfakcji. Był także wspaniałą okazją do propagowania czytelnictwa. (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WIECZÓR Z BOHATERAMI DISNEY'A

andrzejki2014.jpgDnia 24 listopada odbyła się w naszej szkole andrzejkowa dyskoteka. Oprócz wspaniałej zabawy uczniowie klas 4–6 zorganizowali również poczęstunek. Samorząd Uczniowski, jak co roku, przeprowadził konkurs na najciekawsze przebranie. Motywem przewodnim były tym razem postacie z bajek i filmów Disneya. Wybór okazał się niełatwy. Ostatecznie zwyciężył Michał Bochenko (6b) jako Jack Sparrow, bohater „Piratów z Karaibów”. Drugie miejsce zajęła Maja Zakrzewska (4b), przebrana za Elsę z „Krainy Lodu”. Trzecia lokata przypadła Magdalenie Maciąg (4b) – Dalmatyńczykowi. „Rudolf, czerwononosy Renifer” – Paulina Teper (6b) – otrzymał wyróżnienie.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.26 1,010,536 unikalne wizyty