02-04-2015 08:29:01
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

wyboryks2015.jpgOd 2 do 10 marca odbywały się w naszej szkole OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK. Organizatorami akcji są: redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz „Biblioteki Szkolne Online”, a patronatem objęła ją Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Zgodnie z ustaleniami MEN oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteki szkolne zostaną w 2016 roku włączone do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W najbliższych latach otrzymają pieniądze na zakup książek. Dlatego bardzo trafiony i ciekawy wydał nam się pomysł organizowania wyborów oraz stworzenia przez samych uczniów listy książek, które chcą czytać.

Nie było łatwo! Jednak mimo niesprzyjających okoliczności (wiele dzieci akurat chorowało) w wyborach wzięło udział 341 uczniów i 6 rodziców z przedszkola. Urna została otwarta, a głosy – policzone. Wszystkie propozycje uczniów zostały spisane, chociaż w kilku przypadkach komisja miała duży problem z odszyfrowaniem tytułów. Stworzony przez nas wykaz przesłaliśmy organizatorom akcji. Zebrane z różnych szkół wyniki posłużą opracowaniu  zestawienia ogólnopolskiego. Będzie ono pomocne przy planowaniu zakupów do bibliotek oraz podpowie nauczycielom, jakie książki dzieci chętnie przeczytają. Da również obiektywny i w miarę pełny obraz zainteresowań czytelniczych polskich uczniów.

A oto dziesięć tytułów, najbardziej polecanych przez naszych uczniów:

1.  Harry Potter – seria,            Rowling J. K.            52 głosy

2.  Hobbit,                         Tolkien J. R. R.                    37

3.  Dziennik Cwaniaczka – seria,        Kinney J.       34

4.  Mikołajek – seria,      Goscinny R., Sempe J.      32

5.  Opowieści z Narnii – seria,             Lewis C. S.    24

6.  Władca pierścieni – T.1-3,    Tolkien J. R. R.     20

7.  Magiczne drzewo – seria,        Maleszka A.        18

8.  Baśnie,                         Andersen H. C.                   18

9.  Dziewczynka z Szóstego Księżyca, Witcher M. 17

10.  Baśnie, Grimm J.,     Grimm W.                            15

Kompletny wykaz książek, wybranych przez naszych uczniów, można znaleźć na stronie biblioteki szkolnej.


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"PODAJ ŁAPĘ"

aukcjam2015.jpgPierwszego dnia wiosny – 20 marca – w świdnickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie akcji "Podaj łapę". Jej inicjatorką była p. Katarzyna Terlecka, wspólnie z p. Wandą Karpiuk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 naszej szkoły. Obejrzeli spektakle, przygotowane przez swoich starszych kolegów. Wysłuchali wierszy i piosenek oraz wzięli udział w konkursach, poświęconych zwierzętom. Mogli również zobaczyć pokaz tresury psów.

Nasi uczniowie przez kilka tygodni zebrali około 200 kg karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana do lecznic. (K.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KANGUR MATEMATYCZNY

kangur2015.pngDnia 19 marca odbyła się kolejna już edycja Międzynarodowego Konkursu „KANGUR Matematyczny”. W tym roku wzięło w nim udział 48 uczniów z naszej szkoły: 8 z klasy 2b, 12 z klas trzecich, 14 – z czwartych oraz po 7 z klas piątych i szóstych. Wszyscy starannie rozwiązywali zadania. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał pamiątkową układankę. Na wyniki będziemy musieli zaczekać do maja. (A.J.)

REGULAMIN XV KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dnia 14 kwietnia 2015 roku odbędzie się I etap XVI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych. Szkoły muszą zgłosić swój udział do 8 kwietnia. Regulamin konkursu zamieszczony jest w zakładce PLIKI DO POBRANIA.


REGULAMIN KONKURSU I KARTA ZGŁOSZENIA

ŻEGNAMY ZIMĘ NA SPORTOWO

lodowisko5c6a2015.jpgW piątek 13 marca uczniowie z klas 5c i 6a – pod opieką wychowawczyń pań Lilii Wawszczak i Agnieszki Pachuty – wybrali się do Lublina na lodowisko Icemania, gdzie w sportowym stylu kończyli sezon zimowy. Mimo różnego poziomu umiejętności łyżwiarskich zabawa była znakomita i warta powtórzenia. (L.W.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW KURATORJNYCH

laureaci2015m.jpgW drugiej połowie lutego odbyły się ostatnie już, wojewódzkie etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Wzięło w nich udział pięcioro naszych uczniów. Maria Jelonek (6b) zakwalifikowała się aż z dwóch przedmiotów: matematyki i przyrody, Paulina Łabarzewska (6a) – z historii, Kacper Szeląg i Agnieszka Wal (6b) oraz Paweł Maciejewski (6c) – również z przyrody. Z satysfakcją możemy poinformować, że mamy laureata we wszystkich trzech konkursach: Paulinę, przygotowaną przez p. Beatę Gawlik, Marysię – p. dyrektor Irenę Sadurską oraz Pawła (wszystkich czterech finalistów – p. Elżbieta Wolanin). Gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielom! Życzymy również dalszych osiągnięć.

Niestety, po ostatnich zmianach w organizacji sprawdzianu po klasie 6, tylko Marysia Jelonek zostanie zwolniona z 1 części egzaminu. Pozostali laureaci będą musieli pisać obie części, tzn. język polski i matematykę oraz język angielski. Będziemy trzymać kciuki – za nich i za wszystkich naszych szóstoklasistów!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYJA ANGIELSKIEGO

konkang2015.jpgW tym roku jesteśmy organizatorem MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, przeznaczonego dla uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych miasta Świdnika. Jego celem jest rozbudzanie zainteresowań lingwistycznych, doskonalenie znajomości języka angielskiego, wyszukiwanie uczniów uzdolnionych językowo i motywowanie ich do intensywnej nauki oraz pogłębianie współpracy między szkołami. Konkurs objął patronatem Burmistrz Świdnika p. Waldemar Jakson.

W środę 11 marca odbył szkolny etap. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas 4-6. Najlepszy okazał się Filip Walczak z 6b. Drugie miejsce zajął jego kolega z klasy Kacper Kiejda ex aequo z Alicją Konowałek z 4c. Trzecią lokatę zdobyła Magdalena Wiczuk z 6c. Będą we czwórkę reprezentować nas w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 16 kwietnia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Szczególne uznanie należy się Ali, która dzielnie i skutecznie rywalizowała ze starszymi kolegami.

Przypominamy, że Regulamin konkursu i Zakres materiału można pobrać TUTAJ.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ KOBIET

dzienkobietswiet2015.jpgW dniach 6 i 9 marca w naszej szkole świętowały małe i duże kobiety. Chłopcy składali życzenia koleżankom i nauczycielkom. Były też bez drobne prezenty – kwiaty i łakocie. W świetlicy szkolnej również odbyła się impreza z tej okazji. Życzeniom i słodkiemu poczęstunkowi towarzyszyły wesołe gry i zabawy ruchowe, przygotowane przez panie Agnieszkę Janczarek, Katarzynę Mankiewicz i Katarzynę Wiśniewską. Niektóre ćwiczenia wymagały dość dużej sprawności, ale i uczniowie, i nauczyciele starali się nie poddawać. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich p. Kasia Mankiewicz, która dzielnie towarzyszyła Nikoli Dudzińskiej, Michałowi Gałce i Pawłowi Wilczopolskiemu z 2b w robieniu pompek. Cała świetlica rozbrzmiewała radosnym śmiechem. (E.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZAPRASZAMY NA KONKURS!

mojaksiazka2014.jpgZapraszamy do udziału w czwartej już edycji Powiatowego konkursu literacko-plastycznego „MOJA KSIĄŻKA”. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do poznawania świata książek, rozwijania wyobraźni i twórczości własnej, przy wykorzystaniu różnorodnych form, technik i środków. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 6 – 12 lat, uczęszczające do szkół podstawowych powiatu świdnickiego. Zadaniem uczestników jest wykonanie książki – w dowolnej formie. Można swobodnie wybrać materiały i technikę pracy. Organizatorzy nie chcą w żaden sposób ograniczać inwencji twórczej!

Termin dostarczania prac upływa 30 kwietnia. Książki będą oceniane w kategoriach: literacka (poezja, proza), plastyczna i blog. Każda z nich podzielona zostanie również według kryterium wiekowego: klasy 1-3 szkoły podstawowej (prace zespołowe i indywidualne) oraz klasy 4-6 szkoły podstawowej (prace zespołowe i indywidualne). Do dnia 25 maja wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Wręczenie nagród odbędzie się 29 maja. Laureaci zostaną poinformowani indywidualnie o szczegółach imprezy. Dokumenty konkursowe (list przewodni, regulamin i kartę zgłoszenia) można pobrać TUTAJ w kategorii KONKURSY (edycja 2015!).

Poprzednie edycje konkursu spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło około 250 prac z 10 szkół powiatu. Wiele z nich było na bardzo wysokim poziomie. Pomysł konkursu promującego twórczość własną uczniów, związaną z czytaniem, odpowiedział na zapotrzebowanie środowiska. Nauczyciele wysoko ocenili jego formułę. Zdjęcia z wręczenia nagród oraz zwycięskie prace można zobaczyć tutaj: I edycja, II edycja i III edycja.

Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego pana Dariusza Kołodziejczyka. Wszelkich informacji na temat imprezy udziela bibliotekarz SP nr 3 pani Bożena Milanowska (bozena.milanowska@gmail.com, telefon SP3, biblioteka: 81 468 23 05 w godzinach 9.00 – 14.00).

BLOGUJĄCY BIBLIOTEKARZE

blogwarsztaty2015a.jpgDnia 26 lutego pani Bożena Milanowska, wraz z koleżanką z Gimnazjum nr 3 w Lublinie p. Ewą Osobą, poprowadziła warsztaty komputerowe dla nauczycieli bibliotekarzy. Na spotkanie przybyli członkowie i sympatycy Lubelskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, zainteresowani tematem szkolenia: „Poradnik blogującego bibliotekarza – prowadzenie strony internetowej biblioteki szkolnej w formie bloga”. Szczegóły imprezy można zobaczyć na blogu biblioteki: http://biblioteka.sp3.swidnik.pl/?p=1181

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

TAŃCOBAJKA

Dnia 25 lutego odbył się w naszej szkole koncert muzyczny pt. „Czerwony Kapturek”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1b, 1c, 1d i 3a. Impreza była nietypowa, ponieważ miała charakter „tańcobajki”.

Historia wszystkim jest dobrze znana, ale w takim wykonaniu widzieliśmy ją po raz pierwszy. Poprzez taniec i śpiew dzieci, wraz z prowadzącym panem Wodzirejem, opowiadały oraz grały bajkę. Każdy mógł choć przez chwilę wcielić się w jakąś postać z „Czerwonego Kapturka”. Poprzez fantastyczny kontakt z dziećmi, p. Dawid potrafił wszystkich uczniów „wciągnąć” w baśniowy świat. Dzieci były zaciekawione, zaangażowane, roztańczone i – co najważniejsze – uśmiechnięte od ucha do ucha. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.37 1,176,684 unikalne wizyty