22-11-2014 10:56:20
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
Nawigacja
KONTAKT

REALIZOWANE PROJEKTY

LOSOWE FOTOGRAFIE
ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

11 LISTOPADA

biegioliwka2014.JPGRównież w tym roku nasi uczniowie włączyli się w miejskie obchody Święta Niepodległości. Złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wzięli udział XII Biegach Niepodległości. Padł kolejny rekord – liczba uczestników przekroczyła 1600 osób.

Jak zwykle – wystawiliśmy liczną reprezentację, złożoną z przedszkolaków i uczniów klas 1-6. Oliwia Chrześcijanek z 2b zdobyła 2 miejsca w swojej kategorii wiekowej i stanęła na podium. Nasza absolwentka – Kamila Bogusz – kolejny raz okazała się niepokonana wśród gimnazjalistek! O sprawny i bezpieczny przebieg imprezy zadbali nauczyciele wychowania fizycznego: pp. Mariola Lorenz, Iwona Mitura, Grzegorz Dejko i Konrad Dolecki.

Po dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów przyszedł czas na rozlosowanie nagród od sponsorów. Nasi uczniowie: Nikola Dudzińska (2b), Natalia Kiejda (4a), Wiktoria Pecyńska (2a), Zuzanna Puszka (3b), Igor Pogorzałej (5c) i Piotr Uchański (1a) stali się szczęśliwymi posiadaczami sprzętu sportowego. Gratulujemy wszystkim biegaczom, zwycięzcom i zdobywcom nagród.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"POLSKA - TWÓJ DOM"

niepodleglosc2014.jpgRównież 7 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość dla klas 4–6 z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczne hasło brzmiało: „Polska – Twój dom”. Niepodległość nie jest dana na zawsze, tworzymy ją i i kształtujemy również teraz. Rok 2014 obfituje w wiele rocznic ukazujących, że często trzeba było o nią walczyć.

Uczniowie obejrzeli występ kolegów, którzy przygotowali pieśni patriotyczne i wiersze, związane z odzyskaniem przez Polskę wolności po czasie zaborów oraz z innymi rocznicami, przypadającymi na ten rok – m.in. utworzenia Legionów Polskich w Galicji, wybuchu Powstania Warszawskiego, pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas 4–6, pod kierunkiem nauczycieli: historii – Beaty Gawlik, religii -– Katarzyny Terleckiej, muzyki – Elżbiety Banaszewskiej i Sławomira Iwanickiego. Dekorację sali i rekwizyty wykonały nauczycielki plastyki – Elżbieta Banaszewska i Justyna Legocka. (B.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

APEL DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

Dnia 7 listopada odbył się w naszej szkole apel dla klas 1–3, który składał się z dwóch części. Na początku pani dyrektor Irena Sadurska w przystępny sposób opowiedziała dzieciom, że zbliża się 11 listopada – Święto Niepodległości. Zaznaczyła, jak ważne jest ono dla Polaków. Przypomniała także naszym najmłodszym uczniom o konieczności przestrzegania regulaminu szkoły i właściwym zachowywaniu się na przerwach. Dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały słów pani dyrektor i obiecały pamiętać o obowiązujących zasadach.

Druga część apelu dotyczyła podsumowania konkursu plastycznego „Cudaki z warzyw”. Panie Justyna Legocka i Emilia Tokarska rozdały dyplomy wszystkim klasom, które wykonały prace. Wychowawczyniom zostały wręczone podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Dodatkową niespodzianką było przekazanie dzieciom pysznych i zdrowych soków owocowych, otrzymanych od organizatorów programu „Owoce w szkole”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysoki poziom artystyczny prac, a paniom – za wspieranie zdolności i talentów artystycznych swoich podopiecznych. (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WYMIANA MIĘDZYNARODOWA ONLINE W NASZEJ SZKOLE

flagahisz.gifW ramach programu e-Twinning w październiku rozpoczęliśmy współpracę międzynarodową ze szkołą w Hiszpanii. Grupa uczniów z klasy 5c pod opieką pani Lidki Wawszczak prowadzi regularną korespondencję mailową z hiszpańskimi koleżankami i kolegami. Każdy uczeń ma swojego "penpala" usmiech2.jpg. My piszemy listy w każdy piątek, a strona hiszpańska odpisuje nam w środy. Każdy email budzi wielkie emocje! A oto imiona naszych przyjaciół: Maria, Lucia, Carla, Monica, Belen, Nerea, Cristian, Borja, Esteban, Angel, Xoan, Roman i Miguel. Marzy nam się zorganizowanie konferencji na Skypie, podczas której porozmawiamy „na żywo”. Będziemy na bieżąco informować, które klasy dołączają do programu i jakie projekty są aktualnie realizowane. (L.W.)

PAMIĘTAMY...

3bznicze2014.jpgListopad jest miesiącem, w którym odwiedzamy groby, cmentarze i miejsca martyrologii. Także uczniowie klasy 3b pamiętali o pomordowanych za ojczyznę. Wykonali prace porządkowe na Grobie Nieznanego Żołnierza i zapalili znicze. Minutą ciszy uczcili żołnierzy, którzy zginęli w czasie walk o wolność Lubelszczyzny. (J.L.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WYNIKI KONKURSÓW KURATORYJNYCH

sprawdzian.gifW październiku odbywały się szkolne etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Przystąpiło do nich 83 naszych uczniów, zaś 16 z nich zakwalifikowało się do zmagań okręgowych:
historia: Paulina Łabarzewska (6a);

język angielski: Kacper Kiejda (6b);

język polski: Jakub Mazur (5a) i Oliwia Warda (6a);

ortografia: Julia Duda i Natalia Terlecka (4b), Paulina Łabarzewska (6a), Maria Jelonek i Mateusz Pękała (6b);

matematyka: Maria Jelonek i Kacper Szeląg (6b);

przyroda: Bartosz Domański (6a), Maria Jelonek, Kacper Szeląg i Agnieszka Wal (6b), Paweł Maciejewski (6c).

Gratulujemy! Uczniów i nauczycieli czeka teraz jeszcze wiele pracy. Mamy nadzieję, że kolejny etap okaże się dla nich równie szczęśliwy.

STYPENDIA BURMISTRZA ODEBRANE!

styp0.jpgPodczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 30 października w sali kinowej Centrum Kultury, 146 uczniów z gminy Świdnik odebrało stypendia naukowe. Wśród najzdolniejszych znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły. Nagrody z rąk burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona, wiceburmistrza Tomasza Szydły oraz przewodniczącego Rady Miasta Janusza Królika otrzymali:

Stypendium II stopnia: absolwenci Ola Gwarda, Julka Sławińska, Wiktoria Brzozowska;

Stypendium III stopnia: absolwenci Paulina Kosowska, Kasia Przekaza, Dawid Skoczylas oraz Marysia Jelonek z klasy 6b.

Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz życzymy kolejnych sukcesów!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KONCERTY MUZYCZNE

koncerttrzyslowa2014.jpgRównież 22 października w sali audiowizualnej przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w imprezach muzycznych. „Trzy magiczne słowa” to koncert, podczas którego uczniowie wysłuchali piosenek o ważnych na co dzień słowach: proszę, przepraszam i dziękuję. Grali na bębnach, gitarze, bum bum rurkach oraz śpiewali i tańczyli. Podczas programu „Zmagania przedszkolaka” dzieci obejrzały przedstawienie o trzech włóczykijach, którzy „przez przypadek” zawitali do naszego miasta.

Koncerty były świetną zabawą. Pozwalały odkryć muzyczne talenty i w ciekawy sposób przypominały o ważnych sprawach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

KONKURS WIEDZY O ŚWIDNIKU

konkurs3swidnik2014.jpgW Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkurs wiedzy o Świdniku, przeznaczona dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Smok i Wojtek Świetlicki z 3a, Ania Pawlak i Szymon Bździuch z 3b oraz Natalia Brzozowska i Wojtek Przekaza z 3c. Konkurs nie był łatwy. Należało się wykazać ogromną wiedzą o mieście i jego historii, rozpoznać miejsca i osoby, pomalować herb i flagę, ułożyć wiersz. W tym roku nie udało się naszym uczniom stanąć na podium. Najlepszy wśród nich okazał się Szymon Bździuch, który zdobył 5 miejsce, uzyskując 35 z 46 możliwych punktów. Gratulujemy!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SPOTKANIE AUTORSKIE

spotkanieautorskie2014.jpgDnia 22 października w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku uczniowie klasy 1b i 2b spotkali się z p. Bożeną Kraczkowską, która po wielu latach odwiedziła swoje rodzinne miasto. Pani Bożena jest pisarką, poetką, fotografikiem, dziennikarzem... Pracuje jako redaktor w „Gazecie Olsztyńskiej”, a w wolnym czasie pisze wiersze, prozę, bajki dla dzieci, fotografuje. Na spotkaniu autorskim prezentowała swoją najnowszą książkę dla dzieci „Purpurowe gniazdo”, przedstawiła bohaterów, czytała fragmenty, opowiadała o swoich zainteresowaniach. Pozostawiła nas z przesłaniem babci Augusty: „Każdy z nas jest takim małym purpurowym gniazdem, bo w każdym toczy się uwięzione życie. Sztuka polega na tym, aby to życie uwolnić.” (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

MŁODZI PIŁKARZE

Przez trzy kolejne październikowe soboty chłopcy z naszej szkoły brali udział w rozgrywkach piłki nożnej w kategorii „Orlik młodszy” (rocznik 2005/2006). Turnieje zorganizowane były pod patronatem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Drużyna prowadzona przez naszego animator sportu p. Piotra Fijołka pierwszy turniej rozgrywała w Kraśniku. Wypadła w nim nadzwyczaj dobrze, zajmując 2 miejsce. Pokonała miedzy innymi KS Wisła Puławy, PN Motor Lublin II. Zremisowała z drużyną gospodarzy i przegrała z kolegami z GPTS Avii 3:2 .

Drugi turniej rozgrywany był w Świdniku, na boisku przy Gimnazjum nr 1. Niestety, do powtórzenia wyniku z kraśnickiego turnieju zabrakło chłopcom trochę szczęścia. Ostateczny bilans, to jedno zwycięstwo, dwa remisy i jedna porażka – co dało ostatecznie 3 miejsce. O końcowym rezultacie w tym turnieju decydowała ilość bramek.

W sobotę 18 października mecze były rozgrywane na naszym „Orliku”. Po dobrej grze, chłopcy zajęli 4 miejsce.

Wyniki cieszą nas tym bardziej, że trzecioklasiści zaczęli razem trenować zaledwie pół roku temu. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek ich sukcesów. Tego życzymy zawodnikom i trenerowi.

Skład drużyny:

Irek Dmitruk, Alan Brzozowski, Bartek Budzyński, Szymon Bździuch, Damian Gajewski, Wojtek Gajos, Bartek Jabłoński, Mateusz Jelonek, Mateusz Kozłowski, Kacper Król, Mateusz Litwin, Krystian Oniszczuk, Wojtek Przekaza, Kuba Werner, Paweł Bednarski, Igor Śliwa, Mikołaj Kalinowski, Hubert Głuszek.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.29 954,787 unikalne wizyty