25-11-2014 23:46:49
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
Nawigacja
KONTAKT

REALIZOWANE PROJEKTY

LOSOWE FOTOGRAFIE
ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

NIEPODLEGŁOŚĆ - AKADEMIA DLA KLAS 3

niepodleglosc3klasy2014.jpgUroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości odbyła się 17 listopada również dla uczniów klas 3. Odświętnie ubrane dzieci w skupieniu wysłuchały patriotycznych wierszy i piosenek, zaprezentowanych przez starszych kolegów. Utwory były związane z odzyskaniem przez Polskę wolności po czasie zaborów oraz innymi rocznicami, przypadającymi na ten rok – m.in. utworzenia Legionów Polskich w Galicji, wybuchu Powstania Warszawskiego, pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas 4–6, pod kierunkiem nauczycieli: historii – Beaty Gawlik, religii – Katarzyny Terleckiej, muzyki – Elżbiety Banaszewskiej i Sławomira Iwanickiego. Dekorację wykonały nauczycielki plastyki – Elżbieta Banaszewska i Justyna Legocka. (B.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

11 LISTOPADA

biegioliwka2014.JPGRównież w tym roku nasi uczniowie włączyli się w miejskie obchody Święta Niepodległości. Złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wzięli udział XII Biegach Niepodległości. Padł kolejny rekord – liczba uczestników przekroczyła 1600 osób.

Jak zwykle – wystawiliśmy liczną reprezentację, złożoną z przedszkolaków i uczniów klas 1-6. Oliwia Chrześcijanek z 2b zdobyła 2 miejsca w swojej kategorii wiekowej i stanęła na podium. Nasza absolwentka – Kamila Bogusz – kolejny raz okazała się niepokonana wśród gimnazjalistek! O sprawny i bezpieczny przebieg imprezy zadbali nauczyciele wychowania fizycznego: pp. Mariola Lorenz, Iwona Mitura, Grzegorz Dejko i Konrad Dolecki.

Po dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów przyszedł czas na rozlosowanie nagród od sponsorów. Nasi uczniowie: Nikola Dudzińska (2b), Natalia Kiejda (4a), Wiktoria Pecyńska (2a), Zuzanna Puszka (3b), Igor Pogorzałej (5c) i Piotr Uchański (1a) stali się szczęśliwymi posiadaczami sprzętu sportowego. Gratulujemy wszystkim biegaczom, zwycięzcom i zdobywcom nagród.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"POLSKA - TWÓJ DOM"

niepodleglosc2014.jpgRównież 7 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość dla klas 4–6 z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczne hasło brzmiało: „Polska – Twój dom”. Niepodległość nie jest dana na zawsze, tworzymy ją i i kształtujemy również teraz. Rok 2014 obfituje w wiele rocznic ukazujących, że często trzeba było o nią walczyć.

Uczniowie obejrzeli występ kolegów, którzy przygotowali pieśni patriotyczne i wiersze, związane z odzyskaniem przez Polskę wolności po czasie zaborów oraz z innymi rocznicami, przypadającymi na ten rok – m.in. utworzenia Legionów Polskich w Galicji, wybuchu Powstania Warszawskiego, pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas 4–6, pod kierunkiem nauczycieli: historii – Beaty Gawlik, religii – Katarzyny Terleckiej, muzyki – Elżbiety Banaszewskiej i Sławomira Iwanickiego. Dekorację sali i rekwizyty wykonały nauczycielki plastyki – Elżbieta Banaszewska i Justyna Legocka. (B.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

APEL DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

Dnia 7 listopada odbył się w naszej szkole apel dla klas 1–3, który składał się z dwóch części. Na początku pani dyrektor Irena Sadurska w przystępny sposób opowiedziała dzieciom, że zbliża się 11 listopada – Święto Niepodległości. Zaznaczyła, jak ważne jest ono dla Polaków. Przypomniała także naszym najmłodszym uczniom o konieczności przestrzegania regulaminu szkoły i właściwym zachowywaniu się na przerwach. Dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały słów pani dyrektor i obiecały pamiętać o obowiązujących zasadach.

Druga część apelu dotyczyła podsumowania konkursu plastycznego „Cudaki z warzyw”. Panie Justyna Legocka i Emilia Tokarska rozdały dyplomy wszystkim klasom, które wykonały prace. Wychowawczyniom zostały wręczone podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Dodatkową niespodzianką było przekazanie dzieciom pysznych i zdrowych soków owocowych, otrzymanych od organizatorów programu „Owoce w szkole”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysoki poziom artystyczny prac, a paniom – za wspieranie zdolności i talentów artystycznych swoich podopiecznych. (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WYMIANA MIĘDZYNARODOWA ONLINE W NASZEJ SZKOLE

flagahisz.gifW ramach programu e-Twinning w październiku rozpoczęliśmy współpracę międzynarodową ze szkołą w Hiszpanii. Grupa uczniów z klasy 5c pod opieką pani Lidki Wawszczak prowadzi regularną korespondencję mailową z hiszpańskimi koleżankami i kolegami. Każdy uczeń ma swojego "penpala" usmiech2.jpg. My piszemy listy w każdy piątek, a strona hiszpańska odpisuje nam w środy. Każdy email budzi wielkie emocje! A oto imiona naszych przyjaciół: Maria, Lucia, Carla, Monica, Belen, Nerea, Cristian, Borja, Esteban, Angel, Xoan, Roman i Miguel. Marzy nam się zorganizowanie konferencji na Skypie, podczas której porozmawiamy „na żywo”. Będziemy na bieżąco informować, które klasy dołączają do programu i jakie projekty są aktualnie realizowane. (L.W.)

PAMIĘTAMY...

3bznicze2014.jpgListopad jest miesiącem, w którym odwiedzamy groby, cmentarze i miejsca martyrologii. Także uczniowie klasy 3b pamiętali o pomordowanych za ojczyznę. Wykonali prace porządkowe na Grobie Nieznanego Żołnierza i zapalili znicze. Minutą ciszy uczcili żołnierzy, którzy zginęli w czasie walk o wolność Lubelszczyzny. (J.L.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WYNIKI KONKURSÓW KURATORYJNYCH

sprawdzian.gifW październiku odbywały się szkolne etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Przystąpiło do nich 83 naszych uczniów, zaś 16 z nich zakwalifikowało się do zmagań okręgowych:
historia: Paulina Łabarzewska (6a);

język angielski: Kacper Kiejda (6b);

język polski: Jakub Mazur (5a) i Oliwia Warda (6a);

ortografia: Julia Duda i Natalia Terlecka (4b), Paulina Łabarzewska (6a), Maria Jelonek i Mateusz Pękała (6b);

matematyka: Maria Jelonek i Kacper Szeląg (6b);

przyroda: Bartosz Domański (6a), Maria Jelonek, Kacper Szeląg i Agnieszka Wal (6b), Paweł Maciejewski (6c).

Gratulujemy! Uczniów i nauczycieli czeka teraz jeszcze wiele pracy. Mamy nadzieję, że kolejny etap okaże się dla nich równie szczęśliwy.

STYPENDIA BURMISTRZA ODEBRANE!

styp0.jpgPodczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 30 października w sali kinowej Centrum Kultury, 146 uczniów z gminy Świdnik odebrało stypendia naukowe. Wśród najzdolniejszych znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły. Nagrody z rąk burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona, wiceburmistrza Tomasza Szydły oraz przewodniczącego Rady Miasta Janusza Królika otrzymali:

Stypendium II stopnia: absolwenci Ola Gwarda, Julka Sławińska, Wiktoria Brzozowska;

Stypendium III stopnia: absolwenci Paulina Kosowska, Kasia Przekaza, Dawid Skoczylas oraz Marysia Jelonek z klasy 6b.

Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz życzymy kolejnych sukcesów!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KONCERTY MUZYCZNE

koncerttrzyslowa2014.jpgRównież 22 października w sali audiowizualnej przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w imprezach muzycznych. „Trzy magiczne słowa” to koncert, podczas którego uczniowie wysłuchali piosenek o ważnych na co dzień słowach: proszę, przepraszam i dziękuję. Grali na bębnach, gitarze, bum bum rurkach oraz śpiewali i tańczyli. Podczas programu „Zmagania przedszkolaka” dzieci obejrzały przedstawienie o trzech włóczykijach, którzy „przez przypadek” zawitali do naszego miasta.

Koncerty były świetną zabawą. Pozwalały odkryć muzyczne talenty i w ciekawy sposób przypominały o ważnych sprawach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

KONKURS WIEDZY O ŚWIDNIKU

konkurs3swidnik2014.jpgW Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkurs wiedzy o Świdniku, przeznaczona dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Smok i Wojtek Świetlicki z 3a, Ania Pawlak i Szymon Bździuch z 3b oraz Natalia Brzozowska i Wojtek Przekaza z 3c. Konkurs nie był łatwy. Należało się wykazać ogromną wiedzą o mieście i jego historii, rozpoznać miejsca i osoby, pomalować herb i flagę, ułożyć wiersz. W tym roku nie udało się naszym uczniom stanąć na podium. Najlepszy wśród nich okazał się Szymon Bździuch, który zdobył 5 miejsce, uzyskując 35 z 46 możliwych punktów. Gratulujemy!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SPOTKANIE AUTORSKIE

spotkanieautorskie2014.jpgDnia 22 października w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku uczniowie klasy 1b i 2b spotkali się z p. Bożeną Kraczkowską, która po wielu latach odwiedziła swoje rodzinne miasto. Pani Bożena jest pisarką, poetką, fotografikiem, dziennikarzem... Pracuje jako redaktor w „Gazecie Olsztyńskiej”, a w wolnym czasie pisze wiersze, prozę, bajki dla dzieci, fotografuje. Na spotkaniu autorskim prezentowała swoją najnowszą książkę dla dzieci „Purpurowe gniazdo”, przedstawiła bohaterów, czytała fragmenty, opowiadała o swoich zainteresowaniach. Pozostawiła nas z przesłaniem babci Augusty: „Każdy z nas jest takim małym purpurowym gniazdem, bo w każdym toczy się uwięzione życie. Sztuka polega na tym, aby to życie uwolnić.” (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.37 959,991 unikalne wizyty