04-03-2015 12:11:27
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

TAŃCOBAJKA

Dnia 25 lutego odbył się w naszej szkole koncert muzyczny pt. „Czerwony Kapturek”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1b, 1c, 1d i 3a. Impreza była nietypowa, ponieważ miała charakter „tańcobajki”.

Historia wszystkim jest dobrze znana, ale w takim wykonaniu widzieliśmy ją po raz pierwszy. Poprzez taniec i śpiew dzieci, wraz z prowadzącym panem Wodzirejem, opowiadały oraz grały bajkę. Każdy mógł choć przez chwilę wcielić się w jakąś postać z „Czerwonego Kapturka”. Poprzez fantastyczny kontakt z dziećmi, p. Dawid potrafił wszystkich uczniów „wciągnąć” w baśniowy świat. Dzieci były zaciekawione, zaangażowane, roztańczone i – co najważniejsze – uśmiechnięte od ucha do ucha. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

gryplanszowe2015.jpgKoniec I semestru to czas podsumowań, podziękowań, wręczania dyplomów za różne osiągnięcia. W nagrodę za półroczny wysiłek w klasach 2b i 3b ostatni dzień semestru odbywał się bez tornistrów i podręczników. Dzień Gier Planszowych nie był turniejem ani konkursem, ale okazją do wspólnej zabawy. Dzieci korzystały z gier szkolnych, ale także przyniosły swoje własne „planszówki”. Najpierw nastąpiła prezentacja gier, wybór najciekawszej, podział na zespoły i... potem przez wszystkie lekcje można było grać, grać, grać...

Był to wspaniały czas znakomitej zabawy. Niektóre dzieci odkryły na nowo tę świetną rozrywkę. Umawiały się na wymianę gier i wspólne granie. (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

POMOC DLA JASIA

jasio2.pngNie pozostaliśmy obojętni na los małego Jasia Karwowskiego. Przez cały styczeń wolontariusze naszej szkoły w klasach 1-6 oraz przedszkolu zbierali datki na leczenie chłopca. Dzięki ofiarności ludzi, którym nie był obojętny los malutkiego chłopca (także Państwa i naszej!) powstała szansa na uniknięcie amputacji i wyleczenie oczka.

Udało się zebrać całą kwotę potrzebną na leczenie Jasia. Chłopiec obecnie przebywa w Nowym Yorku, gdzie podjął leczenie w Memorial Sloan Kettering Cancer Center u doktora Davida Abramsona. Jest już po jednej z czterech serii chemioterapii dotętniczej. Na chemię reaguje prawidłowo, guz się zmniejsza. Czekają go jeszcze badania oraz zabiegi laserowe.

Wszystko, co było możliwe, dzięki pomocy życzliwych ludzi zostało wykonane. Zebrane środki finansowe powinny wystarczyć na leczenie chłopca. Miejmy nadzieję, że dzielny, mały Jasio wróci wkrótce do Polski ze zdrowym oczkiem.

W naszej szkole zebraliśmy łącznie 1478,63 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyczynić się do ratowania oczu małego Jasia! (M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

learn1.jpgDyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku zapraszają uczniów wszystkich szkół podstawowych Świdnika do udziału w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego, który odbędzie się 11 marca (eliminacje szkolne) i 16 kwietnia 2015r. (eliminacje międzyszkolne).

Konkurs, skierowany do uczniów klas 5 i 6, ma na celu rozbudzanie zainteresowań lingwistycznych, doskonalenie znajomości języka angielskiego, wyszukiwanie uczniów uzdolnionych językowo i motywowanie ich do intensywnej nauki oraz pogłębianie współpracy między szkołami.

Konkurs objął patronatem Burmistrz Świdnika p. Waldemar Jakson. Serdecznie zapraszamy do udziału. Regulamin można pobrać TUTAJ. (L.W.)

PODSUMOWANIE SEMESTRU KLAS 4-6

apel2015sem1st.jpgTego samego dnia w sali gimnastycznej odbył się również apel podsumowujący pracę i osiągnięcia w konkursach uczniów klas 4-6. Miłym akcentem była obecność przedstawiciela Domu Dziecka „Pogodny Dom” w Lublinie, p. Roberta Jareckiego. Niecodzienny gość przekazał wyrazy wdzięczności za dary, zebrane przez nas i przekazane przed świętami Bożego Narodzenia. Następnie pani dyrektor Irena Sadurska odczytała nazwiska wzorowych z poszczególnych klas, wymieniła wyróżniających się w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, gratulując wspaniałej pracy. Podziękowała nauczycielom za zorganizowanie wycieczek i imprez, a uczniom – za udział w konkursach. Wręczyła klasie 6b PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY (średnia klasy – 4,56). Przekazała również życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

APEL KLAS 1-3

Dnia 30 stycznia odbył się apel, na którym podsumowano osiągnięcia klas 1-3 w pierwszym semestrze. Każdy wychowawca odczytał nazwiska uczniów swojej klasy, którzy wyróżnili się w tym półroczu nauką i zachowaniem. W szczególny sposób zostali docenieni uczestnicy konkursów: plastycznego – „Cudaki z warzyw” oraz z języka angielskiego – „My Teddy Bear”. Dodatkowo klasa 1d otrzymała podziękowanie za zebranie najwyższej wśród klas 1-3 kwoty w akcji „Góra grosza” (76,79 zł – trzecie miejsce w całej szkole). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Na zakończenie pani dyrektor Irena Sadurska życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych oraz dużo zapału w zdobywaniu wiedzy w drugim semestrze. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Z RODZICAMI O MEDIACH

media1.jpgW czwartek 29 stycznia odbyła się pogadanka dla rodziców uczniów klas 5. Przeprowadziła ją psycholog z Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku, p. Elżbieta Kuna. Rodzice mieli możliwość poznania mechanizmów manipulacji oraz zagrożeń wynikających z korzystania z mediów. Dowiedzieli się również o konieczności kształcenia u dzieci umiejętności samodzielnej i krytycznej oceny zawartości komunikatów medialnych oraz ich wpływie na rozwój i wychowanie młodego człowieka. Zapoznali się ze sposobami chronienia dzieci przed negatywnym oddziaływaniem mediów, a także zapobieganiem uzależnieniom od telewizji, gier komputerowych i Internetu. W najbliższym czasie zajęciami z edukacji medialnej zostaną objęci także uczniowie klas 4 i 5. (E.M.)

KARNAWAŁU CZAS...

Karnawał – to czas radości i rozrywki. Zarówno młodsi, jak i nieco starsi, z niecierpliwością czekają na wspólną zabawę. Świetną okazją do niej była impreza choinkowa, którą dla uczniów klas 1-3 zorganizowano 21 stycznia.

Wśród radosnych i roztańczonych uczestników balu znalazły się dobre wróżki, urzekające księżniczki oraz znane postacie z filmów i bajek. Nie zabrakło też odważnych kowbojów, policjantów, piratów. Wielką frajdą okazały się konkursy, których przecież na balu nie mogło zabraknąć. Zabawa z balonami, picie soku z cytryny, przechodzenie pod poprzeczką, opuszczaną coraz niżej... Nic dziwnego, że wieczór dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dzieci pokazały, że potrafią się świetnie bawić. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„KOLĘDOWANIE ŁĄCZY POKOLENIA”

koncertbiblioteka2b2015.jpgDnia 26 stycznia w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku klasa 2b wzięła udział w spotkaniu „Kolędowanie łączy pokolenia”. Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich zaprezentowali kolędy. Panie z Zespołu Literackiego Uniwersytetu III Wieku opowiedziały o tradycjach świątecznych. Na zakończenie nasze uczennice: Natalia Terlecka, Agnieszka Wal, Ada Poczachowska i Edyta Wawszczak zaśpiewały piosenkę „A swoi Go nie przyjęli”. Świąteczną atmosferę uzupełniły drobne upominki, wręczone wszystkim kolędnikom. (K.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KOLĘDY I PASTORAŁKI

koledy1mok2015.jpgDnia 25 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasi uczniowie biorą udział w każdej edycji tej imprezy. Szczególnie w tym roku mieliśmy liczną reprezentację. Zuzanna Dziedzic, Agata Łukasik, Natalia Terlecka, Agnieszka Wal, Weronika Trepiak i Gabriela Kopczyńska, przygotowane przez p. Sławomira Iwanickiego, zaśpiewały „Kolędę dla nieobecnych". Agnieszka Wal, Natalia Terlecka, Ada Poczachowska, Aleksandra Mazurek i Edyta Wawszczak, pod opieką p. Katarzyny Terleckiej, wykonały „A swoi Go nie przyjęłi”. Natomiast Amelia Panas, uczennica p. Aleksandry Ślęp, przedstawiła „Mroźną ciszę”. (K.T.)

BAL W ŚWIETLICY

choinkaswiet2015.jpgDnia 27 stycznia odbył się w świetlicy bal karnawałowy. Wychowankowie tańczyli w rytmie „Smerfnych przebojów”, brali udział w różnych zabawach i konkursach. Były to, między innymi, taniec z balonami, krzesła, taniec na gazecie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Dzieci z pewnością długo będą wspominać tak wspaniałą zabawę. (E.D., A.P.)KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.29 1,151,115 unikalne wizyty