30-03-2017 14:33:11
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

XVIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH 2017

Nauczyciele matematyki

Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza

uczniów klas piątych do udziału w

XVIII Międzyszkolnym

Konkursie Matematycznym uczniów klas piątych 2017r.

HARMONOGRAM:

do 19.04.2017r.

Dostarczenie przez organizatora, do każdej ze szkół biorących udział w konkursie, zadań na I etap, wzoru karty odpowiedzi oraz wzoru protokołu.

20.04.2017r.

Przeprowadzenie eliminacji szkolnych.

29.04.2017r.

Ostateczny termin dostarczenia protokołu z eliminacji szkolnych do kancelarii SP3 (osobiście lub faxem).

23.05.2017r.

Godzina 900 – eliminacje międzyszkolne w SP3.

Przewodnicząca Komisji Konkursowej

Marzenna Szczerbiec

PLIKI DO POBRANIA

DZIEŃ LICZBY PI

dzienpi2017.jpgW tym roku już po raz drugi 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Powodem wyboru tej daty (zapis w USA jako „3.14”) było skojarzenie, ułatwiające zapamiętanie przybliżonej wartość liczby. Pierwsze obchody Dnia Liczby Pi miały miejsce w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy Larry’ego Shawa.

Ciekawostką jest też to, że w języku angielskim słowa pi oraz pie (ciasto, placek) mają zbliżoną wymowę, a placki często są okrągłe. Z tego powodu w Dniu Liczby Pi serwowanymi daniami są pizza pie (placki) i apple pie.

Nasi uczniowie uczcili to święto wykonując piękne plakaty, które możemy podziwiać na zdjęciach… (M.S.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

XV POWIATOWA CORRIDA ORTOGRAFICZNA

corrida2017.jpgDnia 14 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Mełgwi miała miejsce XV Powiatowa Corrida Ortograficzna. Do walki z „bykami” stanęło 16 uczniów klas szóstych ze szkół naszego powiatu. Uczestnicy napisali dyktando oraz rozwiązali test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych. Nasze reprezentantki: Julia Duda z 6c i Natalia Terlecka z 6b zajęły ex aequo II miejsce. Gratulujemy!


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ KOBIET W 2B

dzkob2b2017.jpgZ okazji Dnia Kobiet klasa 2b wybrała się do Krainy Zabaw „Pikolandia”. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Po uśmiechach dzieci i radosnych podskokach podczas drogi powrotnej widać było, że takie niespodziewane wyjście to bardzo trafiony prezent – nie tylko dla dziewczynek. (E.T.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SUKCES SIATKARZY

siatka2017m.jpgDnia 8 marca w hali sportowej SP nr 7 rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDNIK W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW. Nasza drużyna zdobyła 2 miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 16 marca w Świdniku. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Skład zespołu: Michał Brzozowski, Karol Drwal, Kacper Pecyński, Maciej Dudzik, Jakub Stec, Hubert Gwarda, Paweł Bednarski i Kacper Król.


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA"

teatrania2017m.jpgTego samego dnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w trzygodzinnej uczcie dla ducha i ucha! W lubelskim Teatrze Muzycznym obejrzeli musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Spektakl okazał się ciekawy i bardzo trafiony. Wszyscy świetnie się bawili, oglądając przygody roztrzepanej Ani. A po przedstawieniu... klasa 6b zaprosiła do wspólnego zdjęcia p. Jarosława Cisowskiego, który grał nauczyciela – pana Phillipsa. Dziękujemy!


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KONKURS RECYTATORSKI

recytatorski2017.jpgDnia 7 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, przygotowany i przeprowadzony przez pp. Teresę Grodzką i Alicję Stępień. To bardzo ważny element edukacji polonistycznej. Od starożytności istniały szkoły retoryki, czyli sztuki pięknego wysławiania się i wygłaszania przemówień. I temu właśnie miał służyć konkurs recytatorski – rozbudzaniu zainteresowania sztuką pięknego wysławiania się oraz artystycznej recytacji tekstu poetyckiego.

Wzięło w nim udział 21 uczniów klas 1-3 oraz 3 uczennice z klas 4-6. Oceniało ich jury w składzie: pp. Jadwiga Dziuba, Barbara Kondrak, Anna Iwańska-Kuśmierz i Monika Janiec.

Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani. Swoimi interpretacjami oczarowali jury i widownię. Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Są to: Julia Adamiak – uczennica klasy 3d, Filip Filipowicz z 2e, Adrianna Terlecka z 4b oraz Natalia Terlecka z 6b.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz publiczności. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych recytatorskich sukcesów. (T.G., A.S.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI

wykleci2017.jpgJuż po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem konkurs plastycznego pt. „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wzięli w nim udział uczniowie SP3 i SP7 oraz dzieci z zerówki SP4 i Przedszkola nr 5. Konkurs był jednym z elementów uroczystych obchodów miejskich. Patronatem objął go Burmistrz miasta Świdnik.

W czwartek 2 marca – w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta, pana Burmistrza Waldemara Jaksona oraz zaproszonych uczniów z innych placówek i ich opiekunów – podsumowano konkurs i wręczono nagrody. Wydarzenie to zostało uświetnione występem uczniów klas 4-6.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: pp. Elżbieta Łabuda-Banaszewska, Beata Gawlik, Katarzyna Terlecka. O nagłośnienie zadbał p. Sławomir Iwanicki, a o dekorację – pp. Elżbieta Łabuda-Banaszewska i Justyna Legocka. (B.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SZCZYPIORNIŚCI

reczna2017.jpgDnia 28 lutego w hali sportowej SP nr 7 rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDNIK W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW. Nasza drużyna w składzie: Michał Brzozowski, Karol Drwal, Kacper Sterniczuk, Damian Gajewski, Kacper Gęśla, Jakub Stec, Kacper Pecyński, Aleksander Szmania, Wojciech Gajos, Jakub Miazek, Maciej Mazur, Adrian Bielecki, Antoni Kopczyński i Bartosz Kowalewski – zdobyła 2 miejsce.Gratulujemy!


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

APEL

apelalfik2017.jpgW czwartek 23 lutego odbył się apel, na którym wręczono nagrody za wysokie lokaty i uczestnictwo w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „ALFIK” (szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ). Zapowiedziano również kolejne matematyczne konkursy, a także przypomniano zasady dyscypliny i porządku na przerwach międzylekcyjnych: uczniowie spędzają czas pod salą, w której będą mieli lekcję i nie przebywają w szatni. (L.W.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„MISTRZ KOMPUTERA”

mistrzkomp2017.jpgDnia 21 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”. 99 uczniów z 54 szkół podstawowych całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi. Naszą szkołę reprezentowali Wiktor Gnyp i Jakub Rudkowski z klasy 6a. Ich praca pod kierunkiem p. Łukasza Krzyżanowskiego przyniosła rezultaty. Wiktor i Kuba zakwalifikowali się do kolejnego – III etapu konkursu, który odbędzie się 22 marca w Lublinie. Tym razem będą to zadania praktyczne. Gratulujemy i trzymamy kciuki. (B.F, Ł.K).


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.36 2,098,764 unikalne wizyty