01-05-2016 02:23:31
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

„MISTRZ ORTOGRAFII 2016”

ortograf2016.jpgDnia 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Powiatowy konkurs ortograficzny klas 3 „Mistrz Ortografii 2016”. Jego celem było wyrabianie wśród najmłodszych dzieci nawyków poprawnego pisania, stosowania poznanych reguł ortograficznych i zachęcanie do systematycznej pracy nad pisownią. Przygotowane dyktando zawierało wiele wyrazów z pułapkami, z którymi przyszło się zmagać przybyłym na konkurs 25 uczestnikom. Reprezentantami naszej szkoły byli: Alan Mikulak i Martyna Iwanicka (3a), Magdalena Jaworska i Amelia Panas (3b) oraz Tomasz Kusiński i Nikodem Ostrowski (3c). Największą czujnością ortograficzną wykazały się: Amelia, zdobywając w konkursie 1 miejsce oraz Martyna – 3. Serdeczne podziękowania dla pp. Jadwigi Dziuby, Aleksandry Ślęp oraz Alicji Stępień za przygotowanie uczniów do konkursu. Po raz kolejny mamy przykład, że systematyczna i wytrwała praca przynosi znakomite rezultaty i pozwala na odniesienie sukcesu. Gratulujemy! (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WICEMISTRZOSTWO W MINI PIŁCE NOŻNEJ

nogapow2016.jpgNa boiskach Orlik przy naszej szkole i Gimnazjum nr 1 w piątek 15 kwietnia rozegrano Mistrzostwa Powiatu Świdnik w mini piłce nożnej chłopców. W zawodach wzięło udział 7 drużyn, które walczyły w dwóch grupach.

Nasz zespół zwyciężył we wszystkich spotkaniach grupowych, nie straciwszy żadnej bramki (2:0; 1:0; 5:0). Dopiero w meczu finałowym przegrał 0:1 i zajął ostatecznie II miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Grzegorz Dmitruk, Igor Pogorzałek, Maciej Radek, Daniel Lech, Kacper Guz, Sebastian Cyrulski, Bartłomiej Musiejuk, Krystian Bednarski, Maksymilian Wójtowicz, Krystian Żuk, Mikołaj Kulbicki i Wiktor Grela.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

TYDZIEŃ TEATRU W 1E

teatr1e2016.jpgW dniach 11-15 kwietnia tematem lekcji w klasie 1e był teatr. Pierwszaki były aktorami. Dowiedziały się, że wykonując ten zawód trzeba mówić wyraźnie. Dlatego robiły dużo różnych ćwiczeń: warg, języka i szczęki. Poznały też różne rodzaje lalek teatralnych i miały okazję pobawić się nimi w teatrzyk. Pamiętały przy tym o zakupie biletu i poprawnym zachowaniu się na widowni! Praktyczne omówienie zasad kulturalnego zachowania się w kinie, na przedstawieniu czy koncercie odbyło się w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku przed i po koncercie uczniów ze Szkoły Muzycznej. Dzieci bawiły się doskonale! (A.Z.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

NAJLEPSI WŚRÓD SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

ligaszach2016.jpgTego samego dnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyła się ostatnia runda Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Wzięli w niej udział również nasi uczniowie, po raz kolejny potwierdzając swoje wysokie umiejętności. W ostatecznej klasyfikacji, w kategorii szkół podstawowych, okazaliśmy się najlepsi! Skład drużyny: Mateusz i Łukasz Bojczewscy, Grzegorz Dmitruk, Aleksandra Gamla i Emilia Ćwiklińska – wszyscy z klasy 6a.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu szachowej pasji.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WYNIKI KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

0.jpgDnia 14 kwietnia odbyły się etapy szkolne konkursów matematycznych:

W Konkursie matematycznym klas 4, organizowanym przez SP5, wzięło udział 15 naszych uczniów. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się: Krzysztof Lenart z klasy 4b oraz Damian Gryta z 4c. (odbędzie się on w SP5 18 maja).

Nasza szkoła od lat organizuje Konkurs matematyczny klas 5. W tym roku wzięło w nim udział 10 uczniów. Do następnego etapu zakwalifikowali się: Julia Duda, Antoni Kopczyński i Alicja Konowałek z 5c oraz Mikołaj Sieńczak z 5b (12 maja).

Konkurs matematyczny klas 6 „5 przez 10” organizuje Gimnazjum nr 3. Wyzwanie podjęło 4 naszych uczniów, a do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się: Jakub Mazur z 6a i Igor Pogorzałek z 6c. (odbędzie się on w G3 28 kwietnia). (A.J.)

„ZDROWIE NA TALERZU”

szaszlykiswiet2016.jpgDzieci ze świetlicy bardzo zainteresował temat prowadzenia zdrowego trybu życia. W związku z tym wychowawczynie pp. Agnieszka Pachuta i Sylwia Chodorowska przygotowały kolejne zajęcia z cyklu „Zdrowie na talerzu”. Tym razem dzieci robiły owocowe szaszłyki i koktajle. Była to okazja do przypomnienia zasad higieny spożywania warzyw i owoców oraz znaczenia właściwego odżywiania. Wspólne zjedzenie drugiego śniadania przyniosło wiele przyjemności i radości. Wszyscy nabrali jeszcze większego apetytu na świeże owoce, które wkrótce pojawią się na naszych talerzach. (S.Ch.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„WESOŁA POEZJA” W 1B

konkrec1b2016.jpgDzień 14 kwietnia upłynął w klasie 1b w bardzo poetyckiej atmosferze. Po raz pierwszy odbył się u pierwszaków konkurs recytatorski pt.: „Wesoła poezja”. Każdy uczeń zaprezentował samodzielnie wybrany, ciekawy i zabawny wiersz. Można było usłyszeć, między innymi, utwory: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, czy Aleksandra Fredry. Każdy z nich był barwnie zaprezentowany. Ocenie podlegały m.in.: opanowanie tekstu, interpretacja utworu, tempo recytacji, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, gdyż uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Adam Konowałek, drugie – Oktawia Rybak, trzecie – ex aequo – Joanna Baran i Paweł Kornas, a czwarte – Wiktoria Gościniak. Wszyscy pozostali recytatorzy otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

LEKCJA PRZYRODY

przyroda5bc2016.jpgW dniach 12-13 kwietnia klasy 5b i 5c na lekcji przyrody zaprezentowały swoje projekty, dotyczące problemu „Jak dbać o własne ciało?”. Uczniowie dwa tygodnie wcześniej zostali podzieleni na grupy i otrzymali tematy swoich prezentacji. W tym czasie musieli ruszyć głową i w pomysłowy oraz kreatywny sposób przedstawić przydzielone zagadnienia. Podczas pokazu stosowali przygotowane własnoręcznie plansze, prezentacje PowerPoint, różnorodne rekwizyty, a nawet – nakręcony wcześniej film. Odgrywali również scenki. Z wielkim zaangażowaniem prowadzili lekcję, w czasie której przekazywali swoim kolegom wiele nowych i ciekawych informacji. (A.P.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

OBCHODY 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI

Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson serdecznie zaprasza na uroczystości miejskie Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski w dniu 17 kwietnia (niedziela):

13.00 msza święta chrzcielna z poświęceniem kropielnic i medalionów przygotowanych przez świdnickie dzieci i młodzież. Kościół NMP Matki Kościoła. Przemarsz do muszli koncertowej. Korowód prowadzą zespoły bębniarzy z SP5 i wojowie piastowscy.

14.00 inscenizacja historyczna: „Narodziny Polski”.

15.00 koncert świdnickich chórów. W trakcie: wręczanie nagród jubileuszowego konkursu plastycznego MOK.

16.00 pokazy historyczne. Dodatkowo: degustacje potraw, konkursy, bezpłatny plac zabaw.

KLASA 1A NA WYSTAWIE POKONKURSOWEJ

wystawamok1a2016.jpgKlasa 1a odwiedziła Miejski Ośrodek Kultury. Obejrzała wystawę plastyczną, zorganizowaną po konkursie wielkanocnym. Jej uczennice odniosły sukces: Lenka Lato – zdobyła II nagrodę, a Gabrysia Kurkiewicz – wyróżnienie (w kategorii „stroik”). Dzieciom bardzo podobały się prezentowane prace. Będą inspiracją w następnych konkursach. Pani wychowawczyni Justyna Legocka zorganizowała mini-konkurs – „Zgadnij, ile zajęcy?” Okazało się, że na wszystkich zamieszczonych na wystawie pracach pierwszaki znalazły ich aż 170.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KULISY DZIENNIKARSKIEJ PRACY

W tym roku „Głos Świdnika” obchodzi jubileusz 60-lecia. Z tej m.in. okazji 8 kwietnia uczniowie klasy 3a mieli zaszczyt i przyjemność gościć na zajęciach jego redaktorów – pp. Agnieszkę Wójcik i Tomasza Filipiuka.

Poznaliśmy kulisy tworzenia „Głosu Świdnika” i portalu „Świdnik Wysokich Lotów”. Dowiedzieliśmy się, jakimi cechami powinien odznaczać się dobry dziennikarz, na czym polega jego praca i na co zwracać uwagę przeprowadzając wywiad. Mieliśmy możliwość obejrzenia starszego wydania „Głosu” i porównania go z obecnym. Aktywnie braliśmy udział w konkursach, dotyczących poznanych na zajęciach wiadomościach. Największą atrakcją była możliwość korzystania z reporterskiego sprzętu, czyli kamery, aparatu fotograficznego i dyktafonu. Dużo radości dostarczyły wykonane przez nas różne śmieszne, wesołe zdjęcia.

Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy notesy i długopisy. Nie mogło również zabraknąć wspólnej fotografii. Dziękujemy za bardzo interesujące zajęcia, miłą atmosferę spotkania oraz inspirację do przeprowadzenia przez nas wywiadów z ciekawymi osobami. (Jadwiga Dziuba)

 

Kto „Głos Świdnika kupuje,

chętnie w nim się rozczytuje.

To tygodnik wszystkim znany,

w naszym mieście bardzo lubiany.

 

„Głos Świdnika” – super sprawa,

informacje i zabawa.

Jest rozrywka, wiadomości,

sport na stałe w nim też gości.

Są różności i wywiady,

są też praktyczne porady.

Znajdziesz tu wydarzenia aktualne

jak również nowości kulturalne.

Popularny „Głos Świdnika”

w naszym mieście każdy czyta.

Uczniowie klasy 3a

 

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.27 1,741,717 unikalne wizyty