30-07-2015 20:09:43
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

zakonczenie2015.jpgW piątek 26 czerwca odbyły się dwie uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów klas 1-3 i 4-5.

W trakcie pierwszej z nich rodzice uczniów klas 3, którzy szczególnie wspierali szkołę w jej działalności, otrzymali podziękowania. Potem przedstawiono najlepszych uczniów z poszczególnych klas oraz wręczono nagrody, uzyskane w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur. Uczniowie klasy 3c, przygotowani przez p. Beatę Fidecką, przedstawili część artystyczną. Później nastąpiły klasowe spotkania z wychowawcami, wręczanie świadectw i nagród książkowych.

Zakończenie roku szkolnego klas 4-5 rozpoczęło się od przekazania przez uczniów klasy 6b Pucharu Dyrektora Szkoły przedstawicielom 4c. Stypendium Burmistrza (średnia co najmniej 5,8) zdobyły Basia Fotyga (5b) i Julka Duda (4c). Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Wyróżniono także zwycięzców konkursów przedmiotowych, najlepszych czytelników oraz nagrodzonych w szkolnym konkursie „MAM TALENT”.

Następnie uczniowie klasy 5a zaprezentowali montaż poetycko-kabaretowy, przygotowany wspólnie z wychowawczynią p. Marzenną Szczerbiec. Imprezę zakończył pokaz umiejętności zwycięzców „MAM TALENT”.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 1-3 !!!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5 !!!

"WYCIĄGNIJ DŁONIE I CHWYĆ MARZENIE..."

Dnia 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 6. Było ślubowanie, wręczenie stypendiów oraz nagród zdobytych w różnych dziedzinach.

Najlepszą absolwentką – ze średnią 6,0! – została Maria Jelonek z 6b. W nagrodę otrzymała rower, ufundowany przez firmę Delta z Końskowoli, która dostarcza do szkoły mleko i owoce. Osiągając średnią co najmniej 5,8 Stypendium Burmistrza zdobyli: Bartosz Domański i Paulina Łabarzewska z 6a, Maria Jelonek, Stanisław Niedziałek, Mateusz Pękała, Kacper Szeląg i Agnieszka Wal z 6b oraz Paweł Maciejewski z 6c. Za uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego Maria Jelonek (matematyka), Paulina Łabarzewska (historia) i Paweł Maciejewski (przyroda) otrzymali dodatkowo nagrody książkowe. Klasa 6b – już po raz kolejny – zdobyła Puchar Dyrektora Szkoły.

Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz książki, a ich rodzicom – listy gratulacyjne. Podziękowania otrzymali rodzice, którzy szczególnie wspierali szkołę w realizacji jej celów i zamierzeń. Doceniono również zwycięzców różnych konkursów, artystów, aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego oraz najlepszych czytelników i współpracowników biblioteki szkolnej.

Nagrodzony w szkolnym konkursie „MAM TALENT” Kacper Szeląg zaprezentował układanie kostki Rubika na czas – dwiema rękami i jedną! Szybkość, z jaką wykonał zadanie, zadziwiła wszystkich. Następnie uczniowie klas 6 przedstawili część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyń klas 6a i 6b – pp. Agnieszki Pachuty i Beaty Gawlik. Recytowane teksty uzupełniły przepięknie zaśpiewane piosenki, których aranżacje opracował p. Sławomir Iwanicki. Dekorację wykonała p. Elżbieta Łabuda-Banaszewska, a o nagłośnienie zadbał p. Konrad Dolecki. Nagrody książkowe dla najlepszych uczniów ufundowała Rada Rodziców SP nr 3.

Nie zabrakło również kwiatów i łez wzruszenia. Życzymy naszym absolwentom samych sukcesów na progu kolejnego etapu ich życia oraz uporu w realizowaniu pasji.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"JASTRZĄB I GOŁĘBIE"

Prawie na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas drugich popisywali się znajomością ortografii. Przygotowane na podstawie zawartego w podręczniku wiersza dyktando opowiadało historię rodziny gołębi, którą zaatakował jastrząb. Bezbłędnie napisała tekst Martynka Iwanicka z 2a, zdobywając 50 punktów. Tylko o pół punktu mniej uzyskała Magda Jaworska z 2b. Trzecie miejsce zajął Alan Mikulak (2a), a Nikodem Ostrowski (2c) otrzymał wyróżnienie.

O tym, czy zadanie drugoklasistów było trudne, każdy może przekonać się sam. Oto tekst, który musieli napisać:

Jastrząb i gołębie

Za siódmą górą, w leśnym hotelu, żyła w gniazdku na parapecie rodzina gołębi. Odważna gołębica i czuły tata gołąb troszczyli się o pisklęta. Wciąż dokarmiali głodne maluchy, znosili pożywienie – tłuste muchy.

Pewnego ranka obserwował rodzinę gołębi duży, bury ptak. Chciał upolować chociaż jedno pisklę. Drapieżny jastrząb upatrzył sobie najmłodsze pisklę z plamką na dzióbku. Już miał je pochwycić, gdy nadleciały leśne gołębie. Sfrunęły spod chmur i sprawiły drapieżnikowi potężne lanie. Rodzina była bezpieczna. (J. L.).

MATEMATYCZNE ZMAGANIA W ŚWIETLICY

matematyka.jpgW dniu 18 czerwca w świetlicy odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas 3, przygotowany przez p. Agnieszkę Janczarek. Uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Rozwiązywali także krzyżówki i diagramy, w których sprawdzali swoje umiejętności. Zwycięzcą okazał się Bartek Szczepaniak z klasy 3a, który otrzymał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia Klas Trzecich. Wszystkich uczestników przygotowywała p. Grażyna Księska.

Każdy uczeń, biorący udział w konkursie, otrzymał drobny upominek. Zwycięzcy oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (A.J.)

KONKURS NA EKOPLAKAT

ekoplakat2015.jpgTakże w piątek 12 czerwca w MOK-u odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej. Wielu uczniów, w trosce o przyrodę, wykonało plakaty zachęcające do jej ochrony. Komisja doceniła i nagrodziła pracę zbiorową Wiktorii Bielak, Marty Kasprzak i Zuzi Puszki z 3b (opiekun – p. Justyna Legocka). Nagrodę Starosty otrzymała Dominika Chłopek z 2a (p. Jadwiga Dziuba). Ala Barańska z 1c i Paulina Teper z 6b zdobyły 1 miejsca w swoich kategoriach, a Michał Kostrzewa (6b) uzyskał wyróżnienie (p. Elżbieta Łabuda-Banaszewska). Nagrodą dla wszystkich była projekcja filmu „Rechotek”. Gratulujemy! (J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

5A NA "BEZLUDNEJ WYSPIE"

Również 12 czerwca klasa 5a – wraz z paniami Elżbietą Łabudą-Banaszewską i Marzenną Szczerbiec – pojechała na niezapomnianą wycieczkę do Skrzynic. Była to tylko część trzydniowego programu „Bezludna wyspa”. Uczniowie mogli sprawdzić swe umiejętności w grze wojennej, ugotować obiad, czy strzelać z łuku. Chętni mieli do wyboru: grę w siatkówkę, jazdę na byku, wspinaczkę po ściance oraz udział w bitwie wodnej. Wyjątkową atrakcją były skrzynki ze Skrzynic. Wchodziło się na skrzynkę, następnie stawało na uchwytach i kładło kolejną. Zabawa była niesamowita. (Jakub Mazur).

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

Dnia 12 czerwca klasy 5b i 5c odbyły kolejną z wycieczek z cyklu „Poznajemy dziedzictwo kulturowe Polski". W tym roku były to Leżajsk i Łańcut. W Leżajsku podziwialiśmy ogromne organy z XVII wieku – jedne z najpiękniejszych i największych w Europie, a może i na świecie. W Łańcucie zwiedzaliśmy zamek, stajnię i wozownię. Jest to jedna z najwspanialszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych.

Warto zapoznawać się ze skarbami, jakie kryje nasza polska historia. Otrzymaliśmy to wszystko w spadku po wcześniejszych pokoleniach i chcemy wiedzieć, co posiadamy! (L.W.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

BAL SZÓSTOKLASISTÓW

bal2015.jpgW czwartkowe popołudnie 11 czerwca nasi szóstoklasiści spotkali się na ostatnim balu. Od początku stworzyli świetną atmosferę, wychodząc tłumnie na parkiet. Po żywiołowych tańcach uczniowie udali się do sal na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Bal był bardzo udany. Doskonały klimat i wspaniała muzyka sprawiły, że każdy chciał zostać znacznie dłużej. Szkoda, że to był ostatni bal w takim gronie… (A.P.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„BAW SIĘ Z KUBUSIEM”

festynp2015.jpgW środę 10 czerwca gościliśmy na boisku naszej szkoły przedszkolaków ze świdnickich przedszkoli. Na festynie sportowo-rekreacyjnym „Baw się z Kubusiem” dzieci czekało wiele atrakcji, zabaw tanecznych, ruchowych i sportowych. Na powitanie pan dyrektor Marek Kwieciński zachęcił wszystkich do codziennej gimnastyki i zdrowego trybu życia oraz życzył udanej zabawy. Przedszkolakom podobał się wspólny taniec „Chocolate choco choco” z uczniami klas 2b i 3b, zbieranie kolorowych piłek na czas i przynoszenie Hefalumpowi wody. Dzieci z radością skakały w workach jak Tygrysek, przynosiły Puchatkowi miodek i sadziły z Królikiem marchewkę. Pomocą służyły Pszczółki – uczennice ze starszych klas. Zabawa była bardzo udana. (J.L., A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

TEST TRZECIOKLASISTY

trzeciotescik2015.jpgJak co roku uczniowie klas 3 pisali test kompetencji z języka polskiego i matematyki. Tym razem po raz pierwszy sprawdzana była również znajomość języka angielskiego. Dzieci wykonywały zadania, słuchając tekstów i poleceń z płyty. Był to dla nich ważny egzamin, kończący pierwszy etap edukacji. (J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZAJĘCIA Z RATOWNIKIEM

ratownik2015.jpgW dniu 9 czerwca uczniowie klas pierwszych oraz 2b gościli ratownika medycznego – p. Jacka Okonia z Pogotowia Ratunkowego w Świdniku. Zademonstrował on dzieciom sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieci uczestniczyły również w ćwiczeniach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zakończyły się wyjaśnieniem znaczenia numeru ICE i wpisaniem go do telefonów. (M.P.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.28 1,315,785 unikalne wizyty