28-04-2015 16:21:43
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYJA ANGIELSKIEGO - WYNIKI

learn1.jpgDnia 16 kwietnia odbył się w naszej szkole drugi etap Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego "Progress", pod patronatem Burmistrza Miasta Świdnika.

Oto laureaci tegorocznej edycji:

   I miejsce: Kacper Śliwa, klasa 6a SP nr 4 (p. Urszula Jabłońska),

  II miejsce: Aleksandra Miemczycka, kl. 6c, SP nr 5 (p. Irena Lewak),

III miejsce: Jakub Boruch, kl. 6b, SP nr 4 (p. Urszula Jabłońska),

IV miejsce: Kacper Kiejda, kl. 6b, SP nr 3 (p. Ilona Szewczuk-Chachlińska).

Gratulujemy laureatom i nauczycielom przygotowującym. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się na apelach w każdej ze szkół. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP3 oraz sklep "Petrus" państwa Koziełów (w galerii Venus). (L.W.)

POMAGAMY SPEŁNIAĆ MARZENIA
Tak mało, a tak wiele”

Od kilku lat wspieramy działania Hospicjum im. Małego Księcia. Pomagamy w gromadzeniu funduszy, ale – przede wszystkim – od samego początku prowadzimy „akcję zakrętkową”. Już piąty rok zbieramy plastikowe nakrętki: z butelek po wodzie, oleju, kartonach z mlekiem i sokami itp. Wrzucamy je w szkole do specjalnego, hospicyjnego kontenera, który stoi w pobliżu szatni. Codziennie widać, jak wchodzące do szkoły osoby wysypują nakrętki z woreczków, przyniesionych z domu. Są to nie tylko uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, ale również okoliczni mieszkańcy.

Zebrane w ten sposób pieniądze są przeznaczone na spełnianie marzeń chorych dzieci. Przy okazji realizacji szczytnego celu – dbamy również o ekologię, bo zamiast trafiać na wysypisko i latami się rozkładać, zakrętki są ponownie przetwarzane. Niedawno odjechał kolejny nasz transport – 7 ogromnych worków.

Przy niewielkim wysiłku każdy może pomóc zrealizować marzenia podopiecznym Hospicjum! Zachęcamy do zbiórki – wspólnie z Magdaleną Różdżką. Filmik, który aktorka nakręciła zapraszając do wzięcia udziału w akcji, można zobaczyć TUTAJ

DARY DLA "POGODNEGO DOMU"

serce.gifW marcu Samorząd Uczniowski kolejny raz przeprowadził akcję pomocy dla dzieci z Domu Dziecka w Lublinie przy ul. Pogodnej. Uczniowie poszczególnych klas zbierali środki czystości: mydło, proszki i płyny do prania, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, pastę i szczoteczki do zębów. Niektórzy przynieśli dodatkowo słodycze, zabawki, gry i ubrania.

W imieniu „Pogodnego Domu” bardzo dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę – uczniom, rodzicom oraz wychowawcom. (K.T.)

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

sprawdzian2015.jpgW środę 1 kwietnia 68 naszych uczniów przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty. W tym roku po raz pierwszy odbywał się on w dwóch częściach.

Na początek trzeba było wykazać się wiedzą z języka polskiego i matematyki. Do rozwiązania w ciągu 80 minut było 27 zadań, sprawdzających umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Do zdobycia za tę część sprawdzianu jest 41 punktów - 21 z polskiego i 20 z matematyki.

W trakcie przerwy uczniowie mogli uzupełnić zużyte podczas wysiłku umysłowego kalorie i zjeść w szkolnej stołówce kanapki. Potem przyszła kolej na test z języka angielskiego. Na rozwiązanie 11 zadań, w tym 4 „ze słuchania”, przeznaczono 45 minut. Za poprawne odpowiedzi można uzyskać 40 punktów.

Po wyjściu z sal uczniowie twierdzili, że sprawdzian nie był trudny. O tym, czy mieli rację, dowiemy się po ogłoszeniu wyników. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ testy sprawdzane są przez zewnętrznych egzaminatorów (zadania otwarte) i komputery (zamknięte).

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

dzienteatru2015.jpgW piątek 27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Klasy 4b i 4c przygotowania do tego święta rozpoczęły dużo wcześniej. Pod kierunkiem p. Anny Iwańskiej-Kuśmierz realizowały projekt pt. „Baśń”. W losowo wybranych, pięcioosobowych grupach, opracowywały przedstawienia tekstów znanych autorów lub własnych. Uczniowie bardzo się zaangażowali. Musieli przygotować scenariusz, zadbać o scenografię, zrobić próby. W organizacji pomogli trochę rodzice – np. udostępnili stroje i rekwizyty.

Efekty tej pracy uczniowie mogli wspólnie podziwiać właśnie z okazji Dnia Teatru. Wtedy każda z grup prezentowała się pani i kolegom. Oceniany był sam występ, ale również współpraca w grupie.

Projekt bardzo się dzieciom podobał. Chętnie się w niego zaangażowały. Poprawił również relacje w klasach.

KONKURS PRZYRODNICZY KLAS 4

konkprzyr4kl2015.jpgDnia 16 marca czternastu uczniów wzięło udział w pierwszym etapie Konkursu przyrodniczego dla klas 4. Do drugiej tury, która miała miejsce tydzień później, zakwalifikowało się aż dwunastu z nich. Ostatecznie najlepsza okazała się Natalia Terlecka z klasy 4b. Druga lokata przypadła ex aequo Julii Dudzie (4c) i Mikołajowi Sieńczakowi (4b). Trzecie miejsce zajął Maciek Dudzik (4c). Tuż poza podium znaleźli się Antek Kopczyński i Julia Śledzińska (4c). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (A.P.)

WIELKANOCNE ŻYCZENIA

wielkanoc2015.png

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

wyboryks2015.jpgOd 2 do 10 marca odbywały się w naszej szkole OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK. Organizatorami akcji są: redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz „Biblioteki Szkolne Online”, a patronatem objęła ją Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Zgodnie z ustaleniami MEN oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteki szkolne zostaną w 2016 roku włączone do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W najbliższych latach otrzymają pieniądze na zakup książek. Dlatego bardzo trafiony i ciekawy wydał nam się pomysł organizowania wyborów oraz stworzenia przez samych uczniów listy książek, które chcą czytać.

Nie było łatwo! Jednak mimo niesprzyjających okoliczności (wiele dzieci akurat chorowało) w wyborach wzięło udział 341 uczniów i 6 rodziców z przedszkola. Urna została otwarta, a głosy – policzone. Wszystkie propozycje uczniów zostały spisane, chociaż w kilku przypadkach komisja miała duży problem z odszyfrowaniem tytułów. Stworzony przez nas wykaz przesłaliśmy organizatorom akcji. Zebrane z różnych szkół wyniki posłużą opracowaniu  zestawienia ogólnopolskiego. Będzie ono pomocne przy planowaniu zakupów do bibliotek oraz podpowie nauczycielom, jakie książki dzieci chętnie przeczytają. Da również obiektywny i w miarę pełny obraz zainteresowań czytelniczych polskich uczniów.

A oto dziesięć tytułów, najbardziej polecanych przez naszych uczniów:


1.

Harry Potter - seria

Rowling J. K.

52 głosy

2.

Hobbit

Tolkien J. R. R.

37

3.

Dziennik Cwaniaczka - seria

Kinney J.

34

4.

Mikołajek - seria

Goscinny R., Sempe J.

32

5.

Opowieści z Narnii - seria

Lewis C. S.

24

6.

Władca pierścieni - T.1-3

Tolkien J. R. R.

20

7.

Magiczne drzewo - seria

Maleszka A.

18

8.

Baśnie Andersena

Andersen H. C.

18

9.

Dziewczynka z Szóstego Księżyca - seria

Witcher M.

17

10.

Baśnie braci Grimm

Grimm J., Grimm W.

15


Kompletny wykaz książek, wybranych przez uczniów SP3, można znaleźć na stronie biblioteki szkolnej.


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"PODAJ ŁAPĘ"

aukcjam2015.jpgPierwszego dnia wiosny – 20 marca – w świdnickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie akcji "Podaj łapę". Jej inicjatorką była p. Katarzyna Terlecka, wspólnie z p. Wandą Karpiuk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 naszej szkoły. Obejrzeli spektakle, przygotowane przez swoich starszych kolegów. Wysłuchali wierszy i piosenek oraz wzięli udział w konkursach, poświęconych zwierzętom. Mogli również zobaczyć pokaz tresury psów.

Nasi uczniowie przez kilka tygodni zebrali około 200 kg karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana do lecznic. (K.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KANGUR MATEMATYCZNY

kangur2015.pngDnia 19 marca odbyła się kolejna już edycja Międzynarodowego Konkursu „KANGUR Matematyczny”. W tym roku wzięło w nim udział 48 uczniów z naszej szkoły: 8 z klasy 2b, 12 z klas trzecich, 14 – z czwartych oraz po 7 z klas piątych i szóstych. Wszyscy starannie rozwiązywali zadania. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał pamiątkową układankę. Na wyniki będziemy musieli zaczekać do maja. (A.J.)

REGULAMIN XV KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dnia 14 kwietnia 2015 roku odbędzie się I etap XVI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych. Szkoły muszą zgłosić swój udział do 8 kwietnia. Regulamin konkursu zamieszczony jest w zakładce PLIKI DO POBRANIA.


REGULAMIN KONKURSU I KARTA ZGŁOSZENIA

Wygenerowano w sekund: 0.39 1,201,678 unikalne wizyty