04-07-2015 18:59:38
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

„BAW SIĘ Z KUBUSIEM”

festynp2015.jpgW środę 10 czerwca gościliśmy na boisku naszej szkoły przedszkolaków ze świdnickich przedszkoli. Na festynie sportowo-rekreacyjnym „Baw się z Kubusiem” dzieci czekało wiele atrakcji, zabaw tanecznych, ruchowych i sportowych. Na powitanie pan dyrektor Marek Kwieciński zachęcił wszystkich do codziennej gimnastyki i zdrowego trybu życia oraz życzył udanej zabawy. Przedszkolakom podobał się wspólny taniec „Chocolate choco choco” z uczniami klas 2b i 3b, zbieranie kolorowych piłek na czas i przynoszenie Hefalumpowi wody. Dzieci z radością skakały w workach jak Tygrysek, przynosiły Puchatkowi miodek i sadziły z Królikiem marchewkę. Pomocą służyły Pszczółki – uczennice ze starszych klas. Zabawa była bardzo udana. (J.L., A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

TEST TRZECIOKLASISTY

trzeciotescik2015.jpgJak co roku uczniowie klas 3 pisali test kompetencji z języka polskiego i matematyki. Tym razem po raz pierwszy sprawdzana była również znajomość języka angielskiego. Dzieci wykonywały zadania, słuchając tekstów i poleceń z płyty. Był to dla nich ważny egzamin, kończący pierwszy etap edukacji. (J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZAJĘCIA Z RATOWNIKIEM

ratownik2015.jpgW dniu 9 czerwca uczniowie klas pierwszych oraz 2b gościli ratownika medycznego – p. Jacka Okonia z Pogotowia Ratunkowego w Świdniku. Zademonstrował on dzieciom sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieci uczestniczyły również w ćwiczeniach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zakończyły się wyjaśnieniem znaczenia numeru ICE i wpisaniem go do telefonów. (M.P.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

III TURNIEJ HISTORYCZNY

ipn2015.jpgTakże 9 czerwca odbył się III Turniej Historyczny, organizowany przez Biuro Edukacji Historycznej IPN w Lublinie. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Polacy w walce o angielskie niebo”. Jako drużyna „Detektywi” wzięli w nim udział uczniowie klasy 6b, w składzie: Michał Bochenko, Maria Jelonek i Aleksy Keller. Wśród 21 zespołów udało im się uzyskać 7 rezultat . Gratulujemy! (B.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KONKURS ZAGADEK ORTOGRAFICZNYCH

ort5.jpgDnia 9 czerwca w świetlicy odbył się KONKURS ZAGADEK ORTOGRAFICZNYCH, przygotowany przez panie Elizę Dudkę i Agnieszkę Pachutę. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zagadek i poprawne napisanie odpowiedzi. Najlepszy okazał się Michał Gałka. II miejsce zdobyła Natalia Brzozowska, a III – ex aequo: Dawid Bartosik i Adam Kawiorski. Gratulujemy! (E.D., A.P.)

DZIEŃ CYRKU BEZ ZWIERZĄT

manifacyrk2015.jpgW poniedziałek 8 czerwca przedszkolaki i ich starsi koledzy świętowali „Dzień cyrku bez zwierząt”. Pod opieką pp. Magdaleny Martyniuk, Anny Sałagi i Katarzyny Terleckiej przeszli ulicami Świdnika. Manifestacja zatrzymała się na Placu Konstytucji 3 Maja i przy fontannie. Tam dzieci mówiły wiersze, głosiły hasła i rozdawały przechodniom ulotki. W ten sposób wyraziły swój sprzeciw wobec wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych i zarobkowych. Na temat akcji Telewizja Kablowa Świdnik nakręciła krótki reportaż, a portal internetowy „Świdnik Wysokich Lotów” zamieścił relację z imprezy i udostępnił zdjęcia.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

25 czerwca 2015r. (Czwartek)

16.30 zakończenie roku klas szóstych

26 czerwca 2015r. (Piątek)

08.00 - msza święta w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela

09.15 - zakończenie klas I-III

10.45 - zakończenie klas IV-V

"MAM TALENT"

mamtalent2015.pngRównież 3 czerwca uczniowie klas 4-6 zorganizowali 1 edycję szkolnego konkursu „Mam talent”. Występy oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Terlecka, p. Elżbieta Łabuda-Banaszewska, Alicja Konowałek z 4c i Oliwia Bielska z 6c. Bardzo trudno było porównać tak różnorodne prezentacje, jak np. taniec, śpiew i układanie kostki Rubika na czas. Jednak jury musiało dokonać wyboru. Jako najlepsi wyróżnieni zostali: Kacper Szeląg (6b), Julia Śledzińska (4c), Kamila Galant (4c), Martyna Simakow (5b), Barbara Fotyga (5b), Magda Gremplewska (4b), Natalia Terlecka (4b) i Maciek Błaziak (4a). Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, w czasie której najbardziej utalentowani uczniowie będą się mogli zaprezentować. (O.B.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KLASY 3 W WĄWOLNICY I kAZIMIERZU

klasy3wawolnica2015.jpgW dniu 3 czerwca uczniowie klas 3 wspólnie wybrali się na wycieczkę do Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego. Uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, którą sprawował ksiądz Michał. Potem zwiedzali zabytki Kazimierza: rynek, odbudowane ruiny zamku, basztę. Podziwiali Wisłę z Góry Trzech Krzyży oraz z płynącego statku. Zadowoleni wrócili do domów.(J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ ZABAW PODWÓRKOWYCH

zabpodw2015.jpgRównież w dniu 1 czerwca klasa 1c wzięła udział w zabawach podwórkowych, przygotowanych przez uczniów z II LO w Świdniku i harcerzy. Podzielone na grupy pierwszaki wyruszyły ze swoimi animatorami na wielki Plac Zabaw, w który zamienił się Plac Konstytucji 3 Maja. Czekało tam na dzieci mnóstwo atrakcji, niespodzianek, upominków i słodyczy. Były zabawy z chustą, skakankami, kółkami hula-hop, gra w klasy, kapsle, monety, puszczanie baniek, nauka pląsów i wiele innych. Na koniec rodzice zaprosili dzieci do cukierni na lody. Okazało się, że była jeszcze słodka niespodzianka, którą przygotowała babcia Eryka. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku! (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KLASA 5A NA KURSIE ROWEROWYM

Dnia 1 czerwca klasa 5a nie siedziała w szkolnych ławkach, lecz „śmigała” rowerami po ulicach miasta. Uczniowie wzięli udział w kursie rowerowym. Wcześniej odbyli część teoretyczną, a teraz przyszła pora na praktykę. Dowiedzieli się, jak przygotować rower do jazdy, wykonywać manewry, czy wjeżdżać na jezdnię. Nauczyli się też jeździć w dwudziestoczteroosobowej kolumnie. Zajęcia wszystkim się podobały. Z chęcią wkrótce powtórzą takie wydarzenie. (Jakub Mazur)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.28 1,287,671 unikalne wizyty