26-10-2014 09:27:19
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
Nawigacja
KONTAKT

REALIZOWANE PROJEKTY
LOSOWE FOTOGRAFIE
ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ, W ŚWIECIE FACEBOOKA

lfn6a2014.jpgTego samego dnia również klasa 6a wybrała się z paniami Agnieszką Pachutą i Agnieszką Janczarek w ramach LFN na wycieczkę – na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski:

Najpierw było „Spotkanie z Królową”, czyli gry i zabawy matematyczne. Zajęcia zostały poprowadzone w bardzo ciekawy i przyjemny sposób. Mogliśmy zagrać w matematycznego twistera i bingo oraz wyciąć figury, z których tworzyliśmy postaci.

W następnej kolejności wysłuchaliśmy wykładu pt. „W świecie Facebooka”. Były na nim omawiane różne kwestie dotyczące niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni podczas nieumiejętnego korzystania z portali społecznościowych. Oglądaliśmy również krótkie filmiki, ostrzegające przed skutkami nadmiernego używania Internetu.

W dalszej części wycieczki wzięliśmy udział w typowo psychologicznych zajęciach pt. „Kary czy nagrody, czyli jak przekonać ucznia, żeby polubił matematykę”. Podczas tych warsztatów dowiedzieliśmy się o stosowanych w psychologii sposobach karania i nagradzania. Naszym zadaniem było również stworzenie, przy pomocy wspomnianych metod, planu rozwiązania problemu przykładowego ucznia. Za dobre odpowiedzi i aktywny udział otrzymywaliśmy upominek w postaci słodyczy.

Wyjazd był bardzo udany i wszystkim się podobał. Już nie możemy doczekać się kolejnego. (Paulina z 6a)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Z CHEMIĄ I FIZYKĄ NA CO DZIEŃ

lfn5a2014.jpgPani Marzenna Szczerbiec i klasa 5a również wzięły udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. W czwartek 25 września poznały „Mikroświat roślinnego życia”. Następnie w „Kuchni Chemika” uczniowie robili różne ciekawe doświadczenia. Dowiedzieli się między innymi, jak włożyć jajko do butelki, sprawdzić jego świeżość, umieścić je pośrodku naczynia z wodą, czy zrobić wielobarwny wulkan. Obserwowali smażenie kolorowych naleśników.

Po krótkiej przerwie na herbatę przyszedł czas na „Magię napięcia powierzchniowego”. Panie prowadzące wyjaśniły dzieciom, dlaczego niektóre zwierzęta poruszają się po powierzchni wody i nie toną, kartka papieru nie spada po odwróceniu napełnionego cieczą kieliszka, a bandaż trzyma wodę jak szkło.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

W "KOLOROWYM LABORATORIUM CHEMIKA"

ch2.pngWe wrześniu odbyła się kolejna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Klasa 5c wraz z wychowawczynią p. Lilią Wawszczak i p. Katarzyną Terlecką pojechała 24 września do Lublina na KUL, aby uczestniczyć w tym arcyciekawym wydarzeniu. Uczniowie wzięli udział w interaktywnym wykładzie pt. „Jaką rolę pełni atmosfera?”, a następnie udali się do prawdziwego laboratorium chemicznego, pełnego probówek i chemicznych mikstur, gdzie samodzielnie – choć pod okiem profesjonalisty chemika – wykonywali doświadczenia. Zajęcia były zatytułowane „Kolorowe laboratorium – wskaźniki PH”. To było ekscytujące! Na naszych oczach działy się prawdziwe czary: żółte substancje zmieniały się w zielone, czerwone – w niebieskie... Zobaczyliśmy, jak fascynująca może być chemia.

W przyszłym roku wybieramy się ponownie na Festiwal Nauki. To prawdziwa przygoda! Wielkie podziękowania dla pani Agnieszki Janczarek za inspirację i organizację wyjazdu! (L.W.)

"ZABAWY TWÓRCZE Z LUBLINEM W TLE"

lfn4a2014.jpgNiemal od samego początku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. W dniach 20-26 września 2014 roku pod hasłem „NAUKA BEZ BARIER” odbyła się już 11 jego edycja. Proponowane przez organizatorów zajęcia są bardzo ciekawe i wiele uczą o otaczającym świecie. Dlatego nie ma się co dziwić, że nasza tegoroczna frekwencja okazała się rekordowa.

Udział w LFN zainaugurowała klasa 4a z wychowawczynią panią Barbarą Kondrak i panią Elżbietą Wolanin. Dnia 22 września w gościnnych progach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wzięła udział w zajęciach „Zabawy twórcze z Lublinem w tle”. Niestety, ze względu na pogodę zaplanowane jako plenerowe warsztaty musiały odbyć się w pomieszczeniach. Uczniowie chętnie rozwiązywali zagadki, wykonywali tajemnicze polecenia i zadania związane z Lublinem i jego historią. W efekcie zdobyli nową wiedzę, dobrze się przy tym bawiąc.  (B.K.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

V TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP
Dniach 15 – 17

W dniach 15–17 września 2014 r. na naszych obiektach sportowych odbyły się eliminacje gminne V Turnieju  ORLIKA o Puchar  Premiera RP. Rozgrywki przebiegały w dwóch grupach wiekowych (2001/2002 oraz 2003/2004) – zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt. W turnieju wzięło udział około 200 młodych sportowców. Jak można było przewidzieć – liczniej obsadzone były turnieje chłopców. Miłym zaskoczeniem jednak było uczestnictwo w rozgrywkach sporej ilości dziewcząt, które pierwszego dnia turnieju rywalizowały w obu kategoriach wiekowych. W rozgrywkach brały udział przede wszystkim zespoły ze szkół, chociaż zgłosiło się też kilka „dzikich drużyn”.

Rywalizacja była zacięta. Wśród dziewcząt – i młodszych, i starszych – zwyciężyły  drużyny  z Bystrzejowic. W turnieju  chłopców z rocznika 2003/2004  najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, pokonując w finale nasz zespół 3:2. Warto dodać że mecz był bardzo zacięty, a losy spotkania rozstrzygnęły się dosłownie w ostatnich minutach.

W turnieju chłopców z rocznika 2001/2002 najlepsza okazała się ekipa z Gimnazjum nr 1 w Świdniku, która w finale nie dała żadnych szans zespołowi  z Trawnik, pokonując go 5:0. Mimo rywalizacji z gimnazjalistami, chłopcy z naszej szkoły dzielnie stawiali opór starszym kolegom. Po emocjonującej walce ostatecznie uplasowali się na 5 pozycji.

Turniejom towarzyszyła zacięta, sportowa rywalizacja, wspaniała, pogodna aura oraz przyjazna atmosfera. Zwycięzcy premiowani byli awansem do dalszych rozgrywek, których wielki, ogólnopolski finał odbędzie się w Warszawie.

A oto składy obu naszych drużyn:

Rocznik 2003/2004 - 2. miejsce: Sebastian Cyrulski, Igor Pogorzałek, Maciek Radek, Bartek Musiejuk, Grzegorz Dmitruk, Maksymilian Wójtowicz, Wiktor Grela, Mateusz Goś.

Rocznik 2001/2002 - 5. miejsce: Krystian Pawlak, Kacper Oniszczuk, Mikołaj Wyrwisz, Arkadiusz Smoleń, Piotr Trochomowicz, Marcin Harcej, Sebastian Krupski.

 

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

policja2014.jpgW dniach 10–25 września komisarz Edyta Wójtowicz z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdniku przeprowadziła pogadanki na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Zwróciła uwagę na zagrożenia, czyhające na uczestniczące w ruchu drogowym dzieci, pozostawione bez opieki. Przypomniała zasady prawidłowego poruszania się po drogach oraz konieczność używania elementów odblaskowych. (E.M.)KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

75. rocznica wybuchu II wojny
W piątek 11

We wtorek 1 września 1939 roku Polska została zaatakowana przez hitlerowskie Niemcy. Mimo bohaterskiej obrony Westerplatte i Warszawy, bitwy nad Bzurą czy w lasach tomaszowskich, wojska polskie musiały się wycofywać. Dnia 17 września od wschodu wkroczyła Armia Czerwona, wspierając niemiecką agresję. Był to początek trwającego przez 6 lat okrutnego konfliktu zbrojnego.

W tym roku mija 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji delegacja uczniów z klasy 6b pod opieką nauczycielki historii p. Beaty Gawlik wzięła udział w uroczystości, która odbyła się na Placu Konstytucji 3 Maja. Wraz z delegacjami innych szkół, przedstawicielami władz miasta Świdnika oraz żołnierzami i kombatantami z czasów II wojny światowej uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Stanęli również na warcie. W imieniu całej społeczności szkolnej oddali hołd poległym za wolność.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"CAŁA SZKOŁA WAS WITA..."

rozpoczecie2014.jpgRozpoczął się kolejny rok szkolny. W dniu 1 września uczniowie spotkali się z wychowawcami klas i otrzymali swoje plany lekcji. W sali gimnastycznej odbyło się również uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzieci z prawdziwym przejęciem powtarzały za panią dyrektor Ireną Sadurską słowa ślubowania. Następnie zostały pasowane na uczniów naszej szkoły.

Imprezę uświetniły występy uczniów klasy 3b, przygotowanych przez p. Justynę Legocką. Pierwszaki z uwagą wysłuchały montażu słowno-muzycznego, rad i życzeń na nowy rok szkolny. Szczególnie podobał się taniec Chcolate choco choco. Po części oficjalnej wspólnie z rodzicami i wychowawczyniami pp. Marzeną Purc (1a), Teresą Grodzką (1b), Joanną Woroch (1c) i Katarzyną Mankiewicz (1d) dzieci udały się do klas.

Pierwszakom życzymy samych sukcesów w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla wszystkich uczniów i nauczycieli czasem spędzonym ciekawie i pracowicie.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

OGŁOSZENIE 8/2014

Świdnik, dnia 3 września 2014 r

Dot.: zamówienie do 300000 euro

Zaproszenie do składania ofert

W imieniu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku zapraszam do złożenia oferty w ramach postępowania o udzielenie zamówienia na Zakup i dostawa materiałów ćwiczeniowych i podręczników języka angielskiego dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 im Tadeusza Kościuszki w Świdniku.

Oferta winna być złożona do dnia 12 września 2014 godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego - Kancelaria Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku ul. Kopernika 9a (lub w postaci elektronicznej, na adres mkwiecinski@sp3.swidnik.pl.).

W imieniu Zamawiającego: Marek Kwieciński - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku.

______________________

Załącznik:

1)      Warunki Zamówienia.

2)      Wzór oferty.

Pliki do Pobrania: warunki zamówienia

PLAN ZAJĘĆ NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Informujemy że plan zajęć na rok szkolny 2014/2015 będzie dostępny 31.08.2014r. (Niedziela)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w dniu 01 września 2014
8.00 msza święta w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela
9.15 kl. II VI spotkania z wychowawcami w klasach
11.00 kl. I - spotkanie w sali gimnastycznej

Wygenerowano w sekund: 0.15 928,918 unikalne wizyty