29-07-2016 09:45:26
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

PIERWSZAKI W TWIERDZY ZAMOŚĆ

zamosc1a2016.jpegKlasa 1a wybrała się 17 czerwca na wycieczkę do Zamościa. Zwiedzanie rozpoczęła od fortyfikacji, otaczających miasto. Uczniowie przeszli ponad półkilometrową podziemną trasą, biegnącą wewnątrz murów obronnych i mogli poczuć się jak obrońcy twierdzy. Bardzo ciekawe było krótkie szkolenie kanoniersko-puszkarskie, zakończone samodzielnym strzałem z armaty.

Następnie pierwszaki zwiedziły Stare Miasto, Rynek Wielki, ratusz z pięknymi schodami, katedrę. W południe wysłuchały, jak trębacz z balkonu wieży ratuszowej grał hejnał na trzy strony świata.

Największą atrakcją było oczywiście zwiedzanie zamojskiego ZOO. Uwagę dzieci przyciągnęły lemury, hipopotamy, żyrafy, niedźwiedzie, pantery, lwy, jeżozwierze, małpy i inne zwierzęta, których nazw wcześniej pierwszaki nie znały. Na dłużej wycieczka zatrzymała się w małpiarni i motylarni. Dzieciom podobali się również – oglądani z bliska – mieszkańcy terrariów i akwariów: gady, płazy, owady, pajęczaki, skorupiaki i ryby. Zadowolone wróciły do Świdnika. (J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KLASA 3B NA DWÓCH KÓŁKACH

rowery_3b2016.jpgDzień 22 czerwca – wigilię Dnia Ojca – uczniowie klasy 3b spędzili z tatusiami, mamami, rodzeństwem i wychowawczynią, p. Aleksandrą Ślęp, na wycieczce rowerowej. Pojechali do stadniny koni KENTER, gdzie znajdują się stajnie z padokami, stodoła i zielone pastwiska. Tam był odpoczynek, piknik i podpatrywanie koni. Droga powrotna wiodła przez las. Uatrakcyjniały ją przyrodnicze tablice edukacyjne i przystanki.

Tym rajdem uczniowie 3b zakończyli klasowy sezon rowerowy. Ale przecież wakacje to wspaniały czas na rodzinne wyprawy. Niektórzy wezmą udział w akcji sportowo-turystycznej „Wakacje na dwóch kółkach”. (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„ZRÓB SOBIE SHELFIE”

shelfie2016.jpgW maju i czerwcu w szkolnej bibliotece odbywał się dwuetapowy konkurs fotograficzny „Zrób sobie SHELFIE”. Tym razem przysłane zdjęcia oceniali nie tylko członkowie szkolnego jury. Swoje głosy mogli oddać również internauci. Każde ze zdjęć miało swój nastrój oraz grupę zwolenników.

Po przeanalizowaniu wyników obu etapów konkursu ostateczny werdykt jest następujący:

I miejsce – Maciek Dudzik 5c – za profesjonalizm wykonania, dbałość o szczegóły i rewelacyjną akcję promocyjną,

II miejsce – Patrycja Kozdroń 6a – za pomysł i wakacyjną świeżość,

III miejsce – Patrycja Walczak 6c – za klimat i symbolikę.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ MAMY I TATY

dzienmamy2016.jpgDzień Mamy i Taty to święta, o których każde z dzieci pamięta. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły przygotowali wraz z wychowawczyniami śliczne laurki, upominki i kwiaty. Kilka z klas zorganizowało dla ukochanych rodziców część artystyczną. Były piękne wiersze, wzruszające piosenki, a także gry, zabawy oraz kwiaty i słodkości. Dumni rodzice byli wzruszeni do łez, a dzieci szczęśliwe, że mogły mieć swoich bliskich tylko dla siebie. „Mamo, tato… moje życie mam dzięki Wam…”. Dziękujemy i mocno Was kochamy! (M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

IMPREZA INTEGRACYJNA 3B W SKRZYNICACH

skrzynice3b2016.jpgDzień 18 czerwca uczniowie z klasy 3b – wraz z rodzicami, rodzeństwem i nauczycielami – spędzili na integracyjnej imprezie w Skrzynicach, kończącej pierwszy etap nauki w szkole podstawowej. Po przyjeździe i podziale na grupy wszyscy zwiedzili teren. Poznali miejsca, sprzęty i atrakcje, z których mogli korzystać podczas imprezy plenerowej.

Pierwszym zadaniem dla wszystkich uczestników było budowanie w lesie – niezwykle angażujące działanie, w efekcie którego powstały 4 wspaniałe szałasy. Następnie czas wypełniły zabawy na powietrzu, konkursy i konkurencje sportowe. Chłopcy, chętne dziewczynki i tatusiowie rozegrali na łące wspaniały mecz. Można było spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach i skakaniu w workach, a także pograć na bębnach. Kolejną atrakcją było latanie w powietrzu, bez skrzydeł, co umożliwiały zjazdy z murów baszty tyrolką. Dla najodważniejszych była wspinaczka po ściance i skoki na linie.

Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek i piosenek przy ognisku. Wspaniałym momentem imprezy było świętowanie urodzin Michała – życzenia, cukierki, śpiewanie „Sto lat” w kilku językach, dmuchanie świeczek i pyszny tort.

Kilkugodzinne, pełne radości spotkanie upłynęło bardzo szybko, w miłej atmosferze, pozostawiając niezapomniane wrażenia. (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„JAN PAWEŁ II – PRZYJACIEL MŁODYCH”

jp2kon2016.jpgW czwartek 16 czerwca odbył się w naszej szkole II etap IX Konkursu o życiu i nauczaniu Jana Pawła II – „Jan Paweł II – Przyjaciel Młodych”. W konkursie wzięły udział drużyny uczniów z klas trzecich szkół podstawowych powiatu świdnickiego, wyłonione w eliminacjach szkolnych. Do rozgrywki finałowej zgłosiło się 5 drużyn ze szkół: SP nr 7, SP nr 4 oraz SP nr 3 w Świdniku. Jury konkursowe postanowiło przyznać w tym roku nagrody książkowe wszystkim drużynom – za wspaniale napisane e-maile do kolegów z różnych krajów świata oraz przygotowane drogowskazy Jana Pawła II. (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KLASA 2C W BAŁTOWIE

baltow2c2016.jpgPiękna pogoda, dobre humory, wyprawa w prehistoryczne czasy, park rozrywki! Nic więcej nie było potrzebne do szczęścia klasie 2c w środę 15 czerwca, podczas wycieczki do Bałtowa. Było po prostu suuuuper! (J.W.)KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

egzkarta2016.jpgTakże 15 czerwca, pod czujnym okiem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej KPP, odbyła się praktyczna część egzaminu na kartę rowerową. Policjanci czuwali nad prawidłowym przebiegiem egzaminu oraz oceniali umiejętności praktyczne uczniów, którzy wcześniej musieli zdać sprawdzian z teorii. Funkcjonariusze potwierdzili, że uczestnicy egzaminu wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego. Teraz z niecierpliwością czekają na wydanie kart rowerowych. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy. (B.F., A.P.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

mistrztablmno2016m.jpgDnia 15 czerwca odbył się szkolny konkurs dla klas 3 „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami, opartymi na tabliczce mnożenia. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą sprawnością rachunkową, spostrzegawczością i logicznym myśleniem. Tytuł Mistrza wywalczyła Magdalena Jaworska z klasy 3b, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce przypadło Joannie Olszewskiej z 3c, a trzecie – Pawłowi Stanisławkowi z 3a. Tuż za nimi, na miejscu czwartym, znalazł się Cyprian Sikora z 3a. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom! (S.Ch.)

„NOC W BIBLIOTECE Z JEŻYCJADĄ”

jezycjada2016.jpgTuż po biciu rekordu w jednoczesnym, masowym czytaniu książek przyszła pora na „Noc w bibliotece z Jeżycjadą”. Odbyła się ona 10-11 czerwca – w ramach Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady, ogłoszonego przez Wydawnictwo Akapit Press.

Imprezę rozpoczęły gry integrujące oraz na koncentrację i spostrzegawczość. Potem uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i twórczości Małgorzaty Musierowicz. Okazało się, że niektórzy są ogromnymi fanami tej serii i znają ją doskonale. Inni – dopiero poznawali te ciekawe książki i prezentacja bardzo im w tym pomogła. Swoją ogromną wiedzą z dziedziny „Borejkologii” chętnie dzieliła się Agata Łukasik z 5b. Była bezkonkurencyjna!

Nadmiar energii pozwoliła wykorzystać gra w ogonki. Po chwili oddechu wszyscy powrócili do Poznania aby rozwiązać quiz, sprawdzający znajomość Jeżycjady.

Zaraz potem rozpoczęła się gra terenowa. Zadania, oczywiście, związane były z książkami MM. Trzeba było ułożyć tytuły serii w kolejności ukazywania się, dopasować pseudonimy do konkretnych postaci, a fragmenty – do książek, narysować drzewo genealogiczne rodziny Borejków oraz napisać limeryk. Żeby pozostać w klimacie – na kolację były kanapki z pastami serowymi w kolorach żółtym, zielonym i czerwonym.

Po wieczornej toalecie przyszedł czas na nocną wędrówkę po szkole. W świetle latarek wyglądała ona bardzo niecodziennie i miała wiele tajemniczych zakątków. Zagadkowe było również kolejne zadanie – należało odszyfrować tekst. Przez resztę wieczoru i kawałek nocy trwało czytanie i rozmowy na temat wybranych fragmentów.

Dzień drugi rozpoczął się od porannej gimnastyki. Po śniadaniu uczniowie pisali listy do wybranych bohaterów Jeżycjady. Opowiadali swoje wrażenia z lektury oraz kończącej się właśnie imprezy. Następnie wszystkie listy zostały odczytane. Wynikało z nich, że uczestnicy dobrze się bawili i wrócą do domów pełni wrażeń. W nagrodę otrzymali dyplomy, zaprojektowane przez Małgorzatę Musierowicz.

Imprezę zorganizowały i przeprowadziły panie: Bożena Milanowska, Justyna Legocka i Małgorzata Żabińska.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!"

czytanie2016.jpgW piątek 10 czerwca o 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu jednoczesnego, masowego czytania książek. Jej organizatorem była redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”, przy współpracy m.in. ze stroną Biblioteki Szkolne Online oraz Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

O wyznaczonej godzinie na naszym boisku Orlik czytały 362 osoby: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie i przedszkolaki – niemal wszyscy obecni wtedy w szkole. W tym samym czasie w całej Polsce robiły to również dziesiątki tysięcy innych ludzi! Już po 24 godzinach wiadomo było, że w akcji wzięło udział co najmniej 40 tysięcy osób. Dane z 29 czerwca mówią, że było nas ponad 360 tysięcy.

Jak nie czytamy, jak czytamy!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.26 1,829,443 unikalne wizyty