25-05-2015 05:02:39
PRZETŁUMACZ STRONĘ

BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Kadra
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ

ue.jpgMinęło już jedenaści lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a nasi uczniowie po raz dziewiąty sprawdzali swoją wiedzę o Wspólnocie. Konkurs nie należy do łatwych, ponieważ zakres treści wykracza daleko poza podstawę programową historii i przyrody. Pytania dotyczą historii i geografii UE, jej symboli, najważniejszych postaci i ciekawostek o krajach członkowskich.

W tym roku do pierwszego etapu przystąpiło 17 uczniów z klas 6c i 6b. Do drugiej tury zakwalifikowało się 10 najlepszych. Ostatecznie największą wiedzą wykazał się Filip Polakowski z klasy 6c. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Maciejewski 6c i Marysia Jelonek 6b. Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (E.W.)

NAJAKTYWNIEJSZE NA WARSZTATACH DZIENNIKARSKICH!

warsztatydz1g2015.jpgWe wtorek 5 maja w Gimnazjum nr 1 w Świdniku odbyła się pierwsza edycja Powiatowych Warsztatów Dziennikarskich. Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli redaktorzy szkolnej gazetki „Ale numer!”, wraz z opiekunkami, paniami Lidią Zyskowską i Joanną Czerniak. W wydarzeniu wzięły udział 3 nasze uczennice z klasy 6b: Agnieszka Wal, Maria Jelonek i Wiktoria Hejno. W roli prowadzących natomiast wystąpili m. in. nasi absolwenci: Wiktoria Brzozowska, Ola Gwarda i Kuba Wiącek.

Warsztaty były podzielone na trzy moduły. W każdym z nich trzeba było wykonać kilka zadań – od poprawienia źle napisanego artykułu, do przeprowadzenia wywiadu z wylosowaną osobą. Nasze dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce za aktywny udział w zajęciach. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swoich pasji dziennikarskich!

Zamieszczone w galerii zdjęcia pochodzą od p. Jacka Kosierba, Rzecznika Prasowego Starosty Świdnickiego oraz ze strony Powiatowych Warsztatów Dziennikarskich.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

PROGRAM TERAPEUTYCZNY "CUKIERKI"

cukierki2015.jpgW ciągu 6 tygodni w klasach trzecich realizowany był program terapeutyczny „Cukierki”. Dzieci poznawały historię złego czarownika Sopucha. Uczyły się, jak ważne jest rozmawianie z dorosłymi o swoich problemach, dostrzeganie osób samotnych i przyjaźń z rówieśnikami. Tytułowe „cukierki” czyniły dzieci bezwolnymi niewolnikami, uzależniały je od siebie. Trzecioklasiści dostrzegali, że podobnie uzależnia komputer, telewizor, leki, papierosy czy słodycze. Na zakończenie projektu powstały książeczki, opowiadające o przygodach bohaterów i dające wskazówki, jak sobie poradzić z problemami. (J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KOLEJNY MATEMATYCZNY SUKCES

matematyka.pngW finale XIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „5 przez 10” , który odbył się 20 kwietnia, wzięło udział czworo uczniów naszej szkoły: Maria Jelonek, Mateusz Pękała i Kacper Szeląg z klasy 6b oraz Paweł Maciejewski z 6c. Stawką w konkursie było przyjęcie do klasy matematycznej w Gimnazjum nr 3 w Świdniku bez dodatkowego egzaminu.

Tylko Marysia, zajmując II miejsce i zdobywając tytuł laureata, zagwarantowała sobie już teraz wstęp bez egzaminu do klasy matematycznej G nr 3. Jest to jej kolejny sukces, po wcześniejszym tytule laureata konkursu kuratoryjnego z matematyki. Gratulujemy!

MIĘDZYDSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

przyroda.gifJuż po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs  Przyrodniczy „Polska moja Ojczyzna” dla uczniów klas 5. Od początku organizatorem konkursu  i autorką pytań jest pani Elżbieta Wolanin, nauczyciel przyrody w SP 3. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i  międzyszkolnym. W tym roku do eliminacji przystąpiło 14 uczniów ze wszystkich klas 5. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się pięcioro najlepszych. Oto lokaty uzyskane przez naszych uczniów:

I miejsceBasia Fotyga 5b,

II miejsceGabrysia Kopczyńska 5c i Kuba Mazur 5a,

IV miejsce – Wiktor Grela 5a,

V miejsce – Mateusz Bojczewski 5a.

Wszystkim uczniom gratulujemy dużej wiedzy i życzymy sukcesów w przyszłym roku. (E.W.)

WYŚPIEWANE NAGRODY

festiwalharc2015m.jpgW sobotę 18 kwietnia odbył się w Świdniku XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Na scenie zaprezentowały się zespoły harcerskie i zuchowe, m.in. z 12 Świdnickiej Gromady Zuchowej „Rozbrykane Tygryski”, 24 ŚDH „Żywioły” i 9 Świdnickiej Drużyny Harcerek „Talba”, do których należą nasi uczniowie. Zuchy zajęły I miejsce w kategorii gromady. Wśród harcerzy - dziewczyny z "Talby" zdobyły I miejsce w kategorii zespoły, natomiast Julia Śledzińska uzyskała I miejsce, a Maciej Dudzik – wyróżnienie w kategorii soliści. Gratulujemy!

DZIEŃ ZIEMI

dzienziemi2015.jpgDnia 24 kwietnia 2015 roku z okazji Dnia Ziemi odbyła się wycieczka na UMCS. Wybrali się na nią członkowie kółka przyrodniczego klas czwartych z p. Agnieszką Pachutą oraz klasa 5c z wychowawczynią p. Lilią Wawszczak. Uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach i zajęciach, na których nauczyli się wielu nowych, interesujących rzeczy. Atmosferę podczas przerw umilały różne zabawy na patio – tak nazywają ten plac studenci.

Dzieciom najbardziej podobało się wykonywanie mydła i usypywanie gór z piasku pod specjalnie ustawionym rzutnikiem Kinect. Brały też udział w quizie przyrodniczym. Uczestniczyły w dodatkowych konkursach i oglądały makiety Lublina zrobione przez studentów. Były na warsztatach o tornadach, które prowadził pan Sylwester Majewski. Dowiedziały się, jak powstają tornada i jakie są ich rodzaje. Na koniec wybrały się do planetarium, dotykały kosmicznych skał, czyli meteorytów i podziwiały Wszechświat.

Wycieczka wszystkim się podobała. Pogoda dopisała. Czekamy na kolejny taki wyjazd i więcej doznań naukowych. (N. Terlecka i M. Maciąg z 4b)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

LEKCJA MATEMATYKI

matematyka6b2015m.jpgW poniedziałek 20 kwietnia klasa 6b miała dość nietypową lekcję matematyki. Zamiast pani dyrektor Ireny Sadurskiej uczyła swoich kolegów Agnieszka Wal. W ciągu 45 minut klasa rozwiązywała zadania, przypominała sobie znaczenie różnych pojęć. Większość pilnie pracowała i aktywnie uczestniczyła w zajęciach, prowadzonych przez koleżankę.

„Lekcja bardzo się podobała, jednak nie chciałabym zostać nauczycielką. Trudno jest znaleźć wspólny język ze wszystkimi uczniami.” – stwierdziła później Agnieszka.

NOWI CZYTELNICY W BIBLIOTECE

biblioteka2015d.jpgW kwietniu naszą szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie wszystkich klas pierwszych. Poznali pomieszczenia i zbiory oraz dowiedzieli się, jak z nich korzystać. Mogli również wybrać pierwsze książki i wypożyczyć je do domu. Na pamiątkę swojej wizyty dzieci otrzymały kolorowe zakładki ze swoim imieniem i nazwiskiem, które co roku pani bibliotekarka wykonuje sama. Dlatego każda zakładka jest inna! Pierwszakom bardzo się to podoba.

Przez następne dni uczniowie klas pierwszych chętnie wypożyczali kolejne książki. Niektórzy bywali w bibliotece nawet kilka razy dziennie. Liczymy na to, że długo nie stracą tego czytelniczego zapału.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

TURNIEJ WIEDZY PRZYRODNICZEJ W ŚWIETLICY

swietkonkprzy2015.jpgRównież 16 kwietnia odbył się w świetlicy Turniej wiedzy przyrodniczej, przygotowany przez panie Agnieszkę Pachutę i Elizę Dudkę. Wzięły w nim udział trzy drużyny z klas pierwszych i drugich. Uczniowie zaprezentowali bardzo rozległą wiedzę o przyrodzie. Najlepsi okazali się chłopcy z 2b: Adam Kawiorski, Paweł Wilczopolski i Michał Gałka. Drugie miejsce należało do drużyny dziewczyn: Julki Musiejuk z 2b, Oli Wróbel z 2a i Dominiki Adamczyk z kl. 2c. Trzecie miejsce wywalczyły dziewczyny z klasy 1c: Nikola Wewiórka, Wiktoria Amrozy i Maja Kowalczyk.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Uczniowie z chęcią podejmowali rywalizację. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i dyplomy. (A.P.)

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - WYNIKI

learn1.jpgDnia 16 kwietnia odbył się w naszej szkole drugi etap Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego "Progress", pod patronatem Burmistrza Miasta Świdnika.

Oto laureaci tegorocznej edycji:

   I miejsce: Kacper Śliwa, klasa 6a SP nr 4 (p. Urszula Jabłońska),

  II miejsce: Aleksandra Miemczycka, kl. 6c, SP nr 5 (p. Irena Lewak),

III miejsce: Jakub Boruch, kl. 6b, SP nr 4 (p. Urszula Jabłońska),

IV miejsce: Kacper Kiejda, kl. 6b, SP nr 3 (p. Ilona Szewczuk-Chachlińska).

Gratulujemy laureatom i nauczycielom przygotowującym. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się na apelach w każdej ze szkół. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP3 oraz sklep "Petrus" państwa Koziełów (w galerii Venus). (L.W.)

Wygenerowano w sekund: 0.37 1,247,812 unikalne wizyty